1397927_63818390

Pěstování orchidejí doma

Jestliže hledáte královnu mezi pokojovými rostlinami, pak je jí bezesporu orchidej. Na pěstování orchidej není až tolik náročná, jak by se mohlo na první pohled zdát. O tom, jaká orchidej vám ale vyroste, samozřejmě rozhodují pěstitelé, kteří musí rostliny správně zalévat, hnojit a také se o ně starat z hlediska množení a dalších činností, které s pěstováním orchidejí jako takových přímo souvisejí. Podívejme se tedy na většinu aspektů pěstování orchidejí. Je jich hned několika při pěstování bychom i zdánlivé detaily neměli nijak podceňovat, jinak se s krásnými květy nemusíme setkat.

Orchideje jako druh

Než se pustíte do pěstování orchideí, měli byste znát prakticky všechno o těchto krásných květinách. Jedná se o květiny původem z tropických pralesů. V minulosti je dovezli cestovatelé vydávající se do různých koutů světa. Z hlediska vývoje patří orchideje k nejmladším rostlinám a na světě jich najdeme přibližně 20 000 druhů. Mnoho takovýchto druhů je ovšem endemitických a na světě již existenčně končí.

Aspekty pěstování orchideí

Při pěstování orchidejí je nutné soustředit se na několik nezbytných faktorů. Díky jejich dodržování se můžeme setkat s tím, že orchidej bude mít dlouhý a ničím nerušený život anebo alespoň dlouhou dobu květenství, jež oslní celý interiér. Orchidej potřebuje ke svému životu vlhký vzduch, a tak bychom ji měli zavlažovat anebo alespoň pravidelně rosit. Zapomenout nelze ani na dostatek světla.

Nákup orchideje

Koupit kvalitní orchideje lze pochopitelně na mnohých místech. Vybrat bychom měli již kvetoucí rostliny, které mají pevné listy a nejdůležitější jsou zdravé kořeny rostlin. Ideální je, když mají kořeny stříbrnošedou barvu a zelenou špičku. Podcenění tohoto faktoru vede k tomu, že rostlině se nebude dařit dobře. To samé platí i u vlastních odnoží. U orchidejí přesazování představuje velké riziko.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *