Okapy

Okapy z hlediska materiálů

Odvod přebytečné vody od domu je velmi důležitý. Klasicky za tímto účelem slouží moderní okapy. Pokud momentálně uvažujete o jejich nákupu, měli byste volit především podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. I proto se na ty nejznámější podíváme mnohem podrobněji. Jen tak zjistíte, co je právě pro váš dům nejdůležitější a jakým způsobem se k volbě okapů postavit. Rozhoduje mimo jiné totiž také cena. Zapomenout nelze ani na barvu a další aspekty.

Drahé měděné okapy

Jestliže nemáte hluboko do kapsy, vyplatí se vsadit na měděné okapy, které jsou schopny vydržet velmi dlouhou dobu ve skvělém stavu. Jediným problémem při jejich volbě bude fakt, že měď je poměrně drahým materiálem, který se bohužel krade. Její cena je ostatně také poměrně vysoká, takže se vyplatí raději zvolit některý jiný materiál, u kterého se poměr mezi cenou a kvalitou nachází někde jinde.

Plast jako neekologická stálice

Jestliže chcete mít pestrobarevné okapy, které dokážou svým odstínem dokonale korespondovat s ostatním exteriérem a vzhledem nemovitosti. Plast sice není ekologický, nicméně jeho kombinace s okolím může být naprosto dokonalá a vy se můžete doslova designově vyřádit. Z pohledu své výdrže se také jedná o celkem stabilní a kvalitní materiál, takže byste ani v tomto ohledu neměli mít žádný výrazný problém.

Ostatní materiály

Mezi ostatní, nicméně díky nízké pořizovací ceně velmi oblíbené materiály, patří také pozink. Jeho hlavní předností je sice cena, nicméně barva je klasicky kovová a nemůžete o jejím vzhledu nijak výrazně rozhodovat. Výbornou volbou je také jakostní titanzinek, který dokáže přežít bez jakékoli úhony i vcelku silné rozmary počasí. Barevně se také jedná o stálici a není možné nijak řešit jeho vzhled. Cenově je ale mnohem dostupnější, než by tomu bylo u mědi.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *