Obyčejná pěna na holení vyčistí troubu a zvládne i další věci

Pěna na holení

Součást hygienické výbavy, kterou máme doma asi každý. Ano, řeč je o pěně na holení. Její primární využití je pochopitelně jasné. Dokáže ale mnohem více. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst. V následujících řádcích se na účinky pěny na holení podíváme mnohem podrobněji. Možná se budete divit, co všechno zvládne.

Připálená pánev? Žádný problém

Ideální volbou je bezesporu čištění připálené pánve. S pěnou na holení to zvládnete bez větších problémů. Stačí jen nanést trochu pěny na připálenou pánev a následně ji rozetřít. Působit se vše nechá nějakých 5 až 10 minut. Poté se vše už jen přetře plastovou drátěnkou a máte vyhráno.HrnceFoto: Pixabay

Vyčištění šperků? Žádný problém

Do misky přijde trochu pěny na holení. Ta se nechá působit nějakých 20 až 30 minut. Následně se už šperky pouze vyčistí jednoduchým způsobem hadříkem. Budou opět nádherně lesklé a čisté.

Pryč se skvrnami na stěně

Také ty se mohou stát minulostí. Bílou stěnu pomocí pěny na holení určitě vyčistit lze. Ideální je vzít trochu pěny, následně ji rozetřít hubkou a poté setřít papírovou utěrkou.

Jednoduchý trik na čištění trouby

Skutečně nic složitého. Staré připáleniny a mastnotu zvládnete odstranit bez jakýchkoli obtíží. Pěnu na holení vytlačíme na houbičku a rovnoměrně ji rozetřeme po celé troubě. Poté vše necháme působit nějakých 15 minut. Následně už nečistoty jednoduše odstraníme čistou hubkou na nádobí mírně navlhčenou ve vodě.TroubaFoto: Pixabay

Vyleštění vodovodní baterie nebo nerezového dřezu? Žádný problém

Stačí vám jen trocha pěny na holení a hadřík z mikrovlákna. Zvládnete bez potíží vyleštit také jiné nerezové povrchy, mezi které se řadí třeba digestoře či ostatní domácí nejen kuchňské spotřebiče.

Konec zamlžování brýlí

Když si je vyleštíte prostřednictví trochy pěny na holení, zamlžování povrchu brýlí se stane minulostí. Zamlžovat by se brýle neměly ani tehdy, když budete mít nasazenou roušku.

Zrcadlo zbavíte šmouh doslova expresně

Opět použijete zmiňovanou pěnu na holení. Leštění zrcadla bude mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát.

Zdroje info: https://youtu.be/0fVYYysgC8s
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/9-trikov-s-penou-na-holenie/

Náhledové foto: Unsplash

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.