Neuvěříte, na co všechno lze využít zubní kartáček

Kartáček na zuby

Zubní kartáček je běžnou potřebou každé domácnosti. Správně bychom ho ale měli z hygienických důvodů obměňovat každé tři měsíce, takže pokud investujete do kvalitního kartáčku, je vám možná líto, když jen tak letí do koše. Máme pro vás ale dobrou zprávu: kartáček je velmi šikovná věcička, kterou můžete využít ke spoustě dalších činností. Než ho tedy znovu vyhodíte, přečtěte si náš článek.

Vyčistí všechny škvíry a zákoutí

Stejně jako lehce vyčistí vaše zuby, poradí si snadno s čištěním čehokoli ve vaší domácnosti, kde běžná houbička nebo hadřík nedosáhne. Jedná se například o spáry mezi dlaždicemi, sporák, nebo těžko dostupná místa ve vašem kávovaru, mixéru a jiných domácích spotřebičích. Zubní kartáček je také velmi dobrý pomocník při mytí oken. Vyčistíte jím snadno těsnění a spáry mezi okenními tabulemi a zákoutí rámů. Také žaluzie si čas od času zaslouží podobnou péči. Nosíte-li šperky, i zde pomůže kartáček k očistě a vyleštění. Stejně tak můžete díky zubnímu kartáčku zbavit prachu rámy obrazů, sošky a jiné křehké dekorační předměty.

Výtvarná pomůcka

Možná máte tvořivého ducha a rádi se věnujete kreativním činnostem. V tom případě je dobré obohatit sadu štětců o zubní kartáček. Dokáže totiž vytvořit speciální texturu na vašem výkresu, ať už prostým tahem, nebo i díky jemnému stříkání barvy. Je to věc, kterou byste měli vyzkoušet. Krom malování lze kartáček využít i k výrobě jednoduchých loutek pro dětské divadlo a pokud se zabýváte ručními pracemi, kartáček vám dobře poslouží k namotávání vlny nebo provázků.

Poděkují vám i rostliny

Na listech pokojových rostlin se usazuje prach stejně jako na ostatním vybavení domácnosti. Často však rostliny odbýváme pouhým zástřikem a vrstvičku prachu neřešíme, což právě neprospívá jejich vitalitě. Očividně pookřejí, když jim aspoň jednou začas očistíte listy měkkým zubním kartáčkem. Nebojte se, jde to rychle a snadno.
Kartáček vám může pomoci i na zahrádce – a to při hloubení děr pro semínka, nebo při aplikaci pesticidů a fungicidů na konkrétní části postižených rostlinek.Kartáček na zubyFoto: Pixabay

V kuchyni i v koupelně

Štětinky zubního kartáčku jsou velmi měkoučké, proto je vhodnější na čištění některého ovoce, zeleniny a hub než jiný druh kartáče. Jen si vzpomeňte – sundat hlínu z žampiónů nebo jahod není úplně snadné. Také domácí vajíčka často nesou „znaky přírody“ a při představě, co všechno se vám se stékajícím bílkem dostane do těsta…hm… tady opět pomůže kartáček. V koupelně je zase výborným pomocníkem na uhlazení obočí, nebo při barvení odrostu vlasů.

Jemnost v hlavní roli

Hrajete-li na hudební nástroje, dobře víte, že zaslouží co nejjemnější opatrné zacházení. Očistu však potřebují čas od času také. Měkkým suchým kartáčkem očistíte snadno prostor mezi strunami na kytaře, čelu, nebo na houslích. Je však potřeba postupovat s co největší opatrností a po očistě nástroje znovu naladit. A ještě poslední tip – tentokrát pro majitele zvířecích mazlíčků. Kartáček je velmi oblíbenou hračkou pro psy i kočky, můžeme jej využít také k jemné očistě zvířecích drápků či oušek. Tady je však na místě velká opatrnost – příliš živí tvorové by si mohli s kartáčkem i ublížit.

Zdroje info: ireceoptar.cz, InStory.cz, Prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.