Netradiční využití lepicí pásky v domácnosti

lepící páska

Lepicí pásku najdeme asi v úplně každé domácnosti. Potřeba něco k něčemu připevnit je totiž nikdy nekončící. Neznamená to ale, že lepicí páska může sloužit pouze ke spojování. V domácnosti totiž může mít i řadu jiných, méně tradičních využití. Lepicí páska je mnohem univerzálnější pomocník, než jak by se mohlo na první pohled zdát. Lepicí páska je známá již od roku 1925 a od té doby se stala nepostradatelným vybavením každé domácnosti.

Lepicí páska jako prostředek pro první pomoc

Na první pohled obyčejná lepicí páska najde ve vaší domácnosti řadu netradičních využití, včetně těch, které souvisí s první pomocí. Je to velký pomocník například ve chvíli, kdy se poraníte a nemáte po ruce náplast. Lepicí pásku samozřejmě nelepíte přímo na zranění, přesto vám pomůže. Kapesník, který si omotáte kolem krvácejícího prstu a marně se jej snažíte upevnit, můžete velmi dobře zafixovat právě s pomocí lepicí pásky.

Stejně tak se s pomocí lepicí pásky můžete zbavit nechtěné třísky, která se vám dostala pod kůži. Tahem lepkavé části dostanete třísku ven aniž byste potřebovali pinzetu.

lepící páska

Foto: Pixabay

Lepicí páska a důkladný úklid

Lepicí pásku nemusíte využívat jen jako prostředek pro první pomoc. Současně vám dobře poslouží i jako účinný prostředek při čištění vaší klávesnice. Přístup mezi jednotlivé klávesy je velice obtížný, ačkoliv se nečistoty samozřejmě nachází právě v těch místech, kam se lidská ruka ani její prsty nedostanou.

Pásku proto smotejte tak, aby její lepicí část byla na vnější straně. Pak s ní projeďte prostor mezi klávesami. Na přilnavý povrch se nachytají všechny nečistoty, které pouhým okem nejsou ani vidět. Vaše klávesnice bude brzy opět jako nová.

Stejný princip lze využít pro odstranění chlupů z oblečení ve chvíli, kdy nemáte k dispozici váleček. Prostě vezmete pásku, nalepíte, odtrhnete a je hotovo.

Zdroj informací: https://styl.instory.cz/3197-pet-netradicnich-tipu-jak-vyuzit-lepici-pasku.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.