Nepodceňujte výběr kancelářské židle a naučte se správně sedět za stolem. Záda vám poděkují

V dnešní době je pro mnoho pracovních míst typické trávení dlouhých hodin za počítačem. A to s sebou přináší nutnost vyladit si pracovní místo především z pohledu pohodlného sezení, které bude co nejvíce vhodné pro zdraví zad. Přesně to nabídnou kvalitní kancelářské židle. Přečtete si, podle čeho postupovat při výběru nejlepší kancelářské židle a jaká jsou základní pravidla pro zdravé sezení za počítačem? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Při výběru kancelářské židle vsaďte na kvalitu

Pokud pracujete z domu, nebo si vybíráte židli do své kanceláře v práci, vždy je důležité sáhnout po kvalitním řešení. Půjde totiž o židli, na které každý pracovní den strávíte zhruba 8 hodin, což je velké množství času. Nekvalitní židle navíc nemusí mít tak dlouhou životnost nebo možnosti nastavení pro optimální přizpůsobení vaší postavě a stylu sezení za počítačem. Výběr kancelářské židle tak berte tako investici do pracovní pomůcky.

Možnosti nastavení pro optimální posezení

Ideální židle pro kancelářskou práci by měla mít hned několik možností nastavení. Konkrétně jde především o nastavení optimální výšky. Snadno tak sladíte výšku židle podle toho, jak vysoko je deska stolu. Nastavitelné by měly být také loketní opěrky. V ideální pozici mají být v jedné rovině se stolem. Pro maximální pohodlí a zdraví zad je vhodnou výbavou také opěrka pro hlavu nebo pro bederní část zad. V takovém případě se může jednat přímo o součást židle, nebo o dokoupené opěrky.

Foto: Pixabay

Zásady zdravého sezení za počítačem

I ta nejlepší kancelářská židle vám bude k ničemu, když na ní budete špatně sedět. Základní pravidlo spočívá v udržování končetin v pravém úhlu. Nohy by měly být přirozeně položené na zemi pod úhlem 90 stupňů. Stejně tak mají být podepřené i ruce, aby v loktech svíraly pravý úhel. Záda mají být přirozeně narovnaná a hlava v uvolněné pozici. Pro zdraví krční páteře je důležité, aby se střed monitoru nacházel v úrovni očí.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Choose-an-Ergonomic-Office-Chair

Náhledové foto: Pixabay