Nejčastější místa, na která se zapomíná při vysávání a hromadí se zde prach

Pravidelný úklid v domácnosti je jistě velmi důležitý. Pomáhá vytvářet hygienickou a uspořádanou domácnost. Jedním z nejdůležitějších pomocníků pro úklid je kvalitní vysavač. I ten nejlepší vysavač za vás ale nevyřeší to, když na některá místa prostě zapomenete. Kde se hromadí prach, ale vysávání tato místa uniknou? To se dozvíte v článku.

Ventilační nebo vzduchové mřížky

Ať už jde o ventilační mřížky u dveřích do koupelny, nebo o větráky či klimatizaci, jde o místa, na která se při vysávání zapomíná. A přitom právě zde se prach a nečistoty usazují poměrně hodně. Alespoň jednou za měsíc si tak vzpomeňte na podobné mřížky a důkladně je očistěte s pomocí vysavače. Větráky či klimatizace budou lépe fungovat a hlavně se zde nebudou hromadit nečistoty.

Matrace

Matrace jsou po čase plné roztočů i prachu. Základní péčí je praní ochranného potahu. Během jednotlivých praní se ale rozhodně nebojte použít vysavač. Pokud má dobrou sací sílu, dokážete si obstojně poradit s důkladným vysáním nečistot.

Dno botníku

Spodní část skříně na boty či klasický botník bývá plná nečistot. Kamínky, zaschlé bláto, ale i obyčejný prach. Jde o místo, kde nebývá tolik na očích, ale o to víc si zaslouží pravidelnou návštěvu vysavače.

Foto: Pixabay

Reproduktory

Reproduktory a podobná zvuková technika představuje malé lapače prachu. Ten se chytá nejenom na vrchní část, ale i na síťku, která reproduktor chrání. Jednou za čas tak opatrně a s pomocí jemného nástavce vysajte reproduktory. Zbavíte je prachu, což může zlepšit zvuk i celkovou čistotu v dané místnosti.

Klávesnice počítače

Klávesnice počítače a notebooku je hodně frekventovaná. Snadno se sem zatoulají nejrůznější drobečky, malé částečky kůže, ale i obyčejný prach. Vysátí pomocí jemného nástavce je tak to nejmenší, co můžete pro čistou klávesnici udělat.

Okenní parapety a rámy

Mytí oken není zase tak častou aktivitou, aby to stačilo. S vysavačem tak občas navštivte právě parapety a okenní rámy, kde se často usazuje prach. Důležité je to hlavně v okamžiku, kdy bydlíte ve městě poblíž rušnější silnice.

Zdroj: https://www.tips-and-tricks.co/cleaning/ten-places-that-you-can-easily-forget-while-vacuuming/

Náhledové foto: Pixabay