Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při vysávání

vysávání

Vysávání není zrovna nejoblíbenější činnost, k chodu domácnosti ale neodmyslitelně patří. Většina z nás při něm ale chybuje. Kdekdo by sice řekl, že na vysávání není co zkazit, opak je ale pravdou.

Děláte některou z nejčastějších chyb?

Možná jste si do této chvíle mysleli, že doma vysáváte správně. Aby ale vysávání opravdu k něčemu bylo, chce to dodržet základní pravidla. Třeba zjistíte, že jste to dělali špatně.

Měníte sáček, až když je plný

Pokud máte vysavač na klasický sáček, jak často ho měníte? Většina lidí přizná, že až v okamžik, kdy je sáček plný – což lze mimo jiné poznat i tím, že vysavač ztratí výkon nebo už je napěchovaný k prasknutí a další nečistoty jednoduše nepojme. Jenže to je špatně. Sáček byste měli měnit v okamžik, kdy je naplněný asi do poloviny. Vysávání pak bude mít mnohem větší účinek, protože bude zajištěno volné proudění vzduchu ve vysavači a nedojde ke snížení sacího výkonu.vysávání

Foto: Pexels

Čekáte až do chvíle, kdy je nepořádek vidět

Jak často doma vysáváte? I tady by nejeden šel s pravdou ven, že se do vysávání pustí až v okamžik, kdy je špína viditelná. Možná to tak děláte i vy a vysavač spustíte až tehdy, kdy na podlaze vidíte prach a drobečky. Vysávat byste ale měli pravidelně. Preventivní vysávání odstraní případné bakterie, navíc se u něho tolik nenadřete, protože menší vrstva prachu a nečistot se přeci jen uklízí snáze.

Nejdříve vysajete, pak utřete prach

Velmi častá chyba, kterou dělá bohužel příliš mnoho lidí. V rámci úklidu nejdříve se proběhnete po domácnosti s vysavačem a teprve poté se pustíte do utírání prachu. Jenže to je jako nosit dříví do lesa. Mnohem lépe uděláte, když na to půjdete právě naopak. Nejdříve utřete prach a teprve poté povolejte do práce vysavač.

Při vysávání spěcháte

I když vás vysávání nebaví a chcete ho mít co nejrychleji za sebou, neměli byste ho příliš uspěchat. I luxování totiž potřebuje svůj čas. Pokud budete při vysávání příliš spěchat, vysavač zachytí o to méně nečistot. A to znamená jediné: o to dříve budete muset znovu vysávat.

 

 

 

Zdroj: https://blog.mall.cz/bydleni/8-chyb-pri-vysavani-jak-jim-predejdete-a-s-cim-pomuze-robot-901.html
Náhledový obrázek: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.