Nejčastěji využívané koupelnové a wc doplňky

Koupelna si vyžaduje nejenom vkusné vybavení v podobě vany, sprchového koutů, obložení a té správné malby. Důležitou roli v této místnosti hrají i různé doplňky. To samé platí o toaletě. WC doplňky musí být precizně sladěny s celkovým interiérem toalety. Celý prostor tak bude vypadat hezky, a navíc bude i plně funkční. Podívejme se tedy na to, které doplňky jsou nejoblíbenější jak na toaletu, tak i do koupelny.

WC doplňky

Mezi nejčastěji nakupované doplňky na wc patří stojany na štětky. Ty se řadí mezi především funkční pomůcky. Vybírat můžeme s nástěnných typů anebo stojany, které nejsou nijak ukotveny k zemi ani ke zdi. Z dalších doplňků na toalety vybíráme držáky toaletního papíru. Vhodné jsou jak tyčové, tak i nástěnné. Ty slouží většinou pouze pro přidržení jedné role toaletního papíru, z níž trháme jednotlivé kusy. U tyčových se setkáváme spíše s více toaletními papíry, které se momentálně nepoužívají.

Držák wc štětky

Zdroj obrázku: srovname.cz

Koupelnové doplňky

Mezi nejoblíbenější koupelnové doplňky se řadí držáky na mýdla a na šampony. Jsou instalované přímo ve spavém koutě anebo v blízkosti vany. Moc hezky vypadají ve sprchových koutech zejména rohové soupravy. Zapomenout bychom neměli ani na držáky určené pro ručníky. K dispozici jsou klasické háčky a také pákové držáky, jež dokážou bez větších potíží pojmout i více ručníků najednou.

drzak-se-stetkou-sanotechnik-6690c

Zdroj obrázku: srovname.cz

Jak materiál volit?

Materiálově můžeme vybírat zejména z plastu či s nerezu. Prvně jmenované doplňky jsou cenově velmi výhodné, nicméně vzhledově se nejedná o nic převratného. Nerezové doplňky na wc i do koupelny vypadají mnohem moderněji a vkusněji. Určitě stojí za to některé z nich vyzkoušet. Doporučovali bychom především ty, které lze přivrtat ke stěně. U lepicích háčků se setkáme často s jejich vysokou nestabilitou. Neustále opětovné věšení těchto háčků vás bude jen obtěžovat.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.