Nedosáhnete na hypotéku? Nevadí, chytrý nájem může být cesta k vlastnímu bydlení

Hypotéka

Bydlení ve vlastním je v poslední době nesplnitelné přání mnoha lidí. Proč? Doba, ve které žijeme s sebou přináší velmi vysoké nároky, ať už mluvíme o těch dovednostních, které potřebujeme ke své profesi, tak i těch, které po nás vyžadují různé bankovní instituce. Ti, kteří ze svého rodinného hnízda teprve vylétají, mají různé představy a sny o tom, jak by měl jejich domov vypadat. Tyto sny bohužel často končí na nedostatku finančních prostředků. Vlastními financemi nedisponuje každý, a ne všem je ochotna pomoci rodina.

Přísné podmínky hypotéky

Pokud nemáte jinou možnost, kde získat finance k vysněnému bydlení, může pro Vás být hypoteční úvěr východiskem, ovšem ne každý na něj dosáhne. Jak už bylo zmíněno výše, banky mají vysoké požadavky pro jeho získání. Musíte počítat s tím, že po Vás budou vyžadovat doložení všech zdanitelných příjmů, Vaši platební morálku a jakákoliv splátka, se kterou jste se v minulosti opozdili, může pro schválení úvěru znamenat problém. Řešení v případě zamítnutého hypotečního úvěru může být přitom velmi jednoduché, a to ve formě chytrého nájmu.

Co je chytrý nájem?

Nikdy jste o tom neslyšeli? Představte si, že pravidelně platíte nájem za nemovitost, kterou si vyberete a jako bonus na Vás po jejím splacení bude i převedena. Velmi se to podobá klasickému nájmu, který má nicméně jednu zásadní nevýhodu, Vaše finance odchází někam, co nikdy nebudete vlastnit. Dá se říci, že na chytrém nájmu ještě ušetříte, jelikož výše splátek bývá zpravidla mnohem menší než obyčejný nájem.

Jednoduše a rychle

V čem spočívá ta největší výhoda? Především v tom, že nemusíte řešit, zda se aktuálně nacházíte v insolvenci, exekuci nebo v registru dlužníků. Pro získání chytrého nájmu bude hlavní prioritou včasná splátka nájmu, nic jiného není třeba dokládat, což je oproti bankám obrovská výhoda.

Družstvo MMGFG.cz garantuje, že výše a doba splátek se bude vždy odvíjet od finančních možností klienta. Pokud se během splácení objeví volné finance, které by se daly použít na mimořádné splacení nemovitosti, můžete toho využít, a to bez jakýkoliv sankcí ze strany družstva.

Jaká vysoká bude vaše splátka hypotéky, můžete snadno zjistit na webu MMGFG.cz.

Náhledové foto: Envato Elements

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.