Nebaví vás klasické střešní tašky? Odpovědí je moderní hliník

Hliníková střecha

Nikomu z vás nemusíme představovat typické pálené tašky, které vídáme na většině rodinných domů. Ačkoliv se jedná o ověřenou klasiku, v dnešní době dávno existují varianty, jež ji v mnohém překonávají. Příkladem je třeba hliník. Jakými vlastnostmi vás potěší?

Plech versus tašky

Možná se ptáte, proč by vás měla zajímat zrovna plechová střecha? Odpovědí je celá řada. My si však ukážeme jen ty nejdůležitější.

Nejdříve se podíváme na problematiku starých střech, jejichž dřevo a další součásti nejsou v úplně dobrém stavu. V takové chvíli je hliníková krytina naprosto ideální, jelikož je oproti taškám mnohem lehčí. To znamená, že nezatěžuje již tak dost testované konstrukce.

Hliníková střecha (případně i hliníkové fasády) poskytují naprosto srovnatelnou odolnost proti nárazům, větru, dešti, krupobití, létajícím větvím i dalším živlům. K tomu připočtěte fakt, že se jedná o bezúdržbový materiál, který vydrží klidně desítky a desítky let.

Hliníková střecha

Foto: cz.prefa.com

Jednoduchá montáž

Hliníková střešní krytina potěší snadnější a rychlejší montáží, než jak tomu je v případě pálených tašek. Co to znamená? Samozřejmě nižší cenu celkové práce. Dávejte si však pozor, jestli se hodí pro váš konkrétní sklon střechy.

U jakého dodavatele seženete opravdu kvalitní a odolné řešení? Dobrým příkladem je třeba oblíbená společnost PREFA Aluminiumprodukte, jež působí v několika zemích Evropské unie (i u nás). Její specializací jsou právě střešní krytiny i fasádní systémy.

Její webové stránky najdete pod odkazem PREFA, kde si budete moci prohlédnout fotografie z předchozích projektů. Za zmínku stojí například projekt „Rodinný dům v Besslichu“. U něho se na vlastní oči přesvědčíte o tom, že i plech může vypadat skvěle. V sekci „Produkty“ uvidíte, jaké produkty si lze objednat.

Náhledové foto: cz.prefa.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.