Návod na pěstování okurek na balkoně s maximální úrodou

Chuť kupovaných okurek se s těmi vypěstovanými nedá srovnat. Navíc si můžete okurky i poměrně snadno vypěstovat na balkoně. Co k tomu budete potřebovat a na co si dát při pěstování pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Výběr vhodné nádoby

Naprosto zásadním kousek vybavení pro pěstování okurek na balkoně, je výběr správné nádoby. Díky tomu podpoříte správný růst rostliny. Z pohledu snadné péče jsou nejlepší samozavlažovací nádoby. Vybrat si můžete buď větší květináč s objemem alespoň kolem 10 či 15 litrů, nebo samozavlažovací truhlík přímo určený pro pěstování zeleniny. Díky spodní zásobárně vody bude mít rostlina dostatek všeho potřebného, což se pozitivně odrazí na celkové úrodě. Bát se nemusíte ani když vyrazíte na pár dní pryč, protože nádoba na samozavlažování bývá poměrně velká.

Nenáročná odrůda

Klasické salátové okurky si na balkoně pravděpodobně nevypěstujete, protože jsou poměrně náročné na udržování správného klima a musí se vyvazovat. Mnohem vhodnější tak jsou odrůdy okurek nakládaček. Ty bez problémů porostou po zemi, ale mohou se i pnout po pletivu či po zábradlí balkonu. Nabídnou dobrou úrodu a poměrně dlouhou dobu plození od června klidně až do září. Vhodný je zpravidla každý balkon, jen v případě jižněji orientovaných si dejte pozor na přehnaný úpal, kdy musíte dávat pozor na zálivku.

Foto: Pixabay

Přidejte hnojivo a pozor na déšť

Zálivka v podobě deště je sice vítaná, ale pokud budou na listy okurek dopadat kapky až příliš často, může se stát, že dojde k rozvoji plísní. Nejlepší tak je umístit rostlinu okurky pod střechu a kontrolovat zálivku podmokem rovnou do nádoby. Zároveň je dobré podpořit úrodu pravidelným hnojením. Zhruba jednou za dva týdny tak okurky přihnojte roztokem slepičího hnojiva. Dobře poslouží i jiná hnojiva určená na zeleninu, nebo doplnění slepičích granulí do substrátu, kdy se budou pomalu rozpouštět a uvolňovat živiny.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/okurky-na-balkon-30000530.html a https://living.iprima.cz/zahrada/balkon-a-terasa/jak-pestovat-okurky-na-balkone

Náhledové foto: Pixabay