Naučte se, jak na zahradě správně pěstovat bledule a sněženky

Bledule a sněženky jsou nádherné časně jarní trvalky, které jsou oblíbené pro jejich jemné květy fungující jako příjemní poslové jara. Pokud se chcete dozvědět, jak je správně pěstovat na běžné zahradě, máme pro vás několik jednoduchých tipů, s jejichž pomocí se budete moci každé brzké jaro těšit na záplavu krásných bílých kvítků.

Vyberte vhodné místo

První věcí, kterou musíte udělat, je vybrat si vhodné místo. Nejlepší místo pro výsadbu bledulí a sněženek je otevřené, mírně slunné až v polostínu a dobře odvodněné, kde nehrozí dlouhé stání vody například během tání sněhu. Vyhněte se oblastem, kde může být konstantně vlhko kvůli neustálému podmáčenému podloží. Na druhou stranu by však půda neměla být příliš suchá, protože ani to by sněženkám a bledulím nevyhovovalo. U některých pozemků dá hledání ideálního místa pro sněženky trochu zabrat, ale zkuste to po prvním případném neúspěchu nevzdávat.

Rozdělte trsy pro rychlejší vytvoření celého jarního koberce

Pokud chcete dosáhnout krásného vzhledu pomyslného kvetoucího jarního koberce, můžete sněženkám a bledulím pomoci s množením. Rozdělte jednotlivé trsy a jedince umístěte dále od sebe či na nová místa, kde se budete chtít kochat krásou právě sněženek či bledulí. Množit se však mohou i semeny, ale o to se za vás postarají spíše mravenci, díky kterým můžete objevit sněženky klidně i na druhém konci zahrady. Ideální dobou pro výsadbu cibulek sněženek a bledulí je podzim mezi zářím a listopadem. Z přírody je nikdy neodebírejte, ale raději si nakupte nejrůznější odrůdy a kultivary, které mohou mít celou řadu rozdílných provedení romantických jemných bílých kvítků.

Foto: Unsplash

Hnojivo rozhodně nepotřebují

U bledulí a sněženek nemusíte nijak řešit žádné hnojení. Dobrou zprávou totiž je, že nic podobného nepotřebují. Naopak by jim přihnojení nemuselo udělat dobře a výsledkem by mohly být příliš dlouhé listy místo záplavy milých kvítků. Hnojení proto přenechte jiným rostlinám.

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada-snezenky-bledule-jak-pestovat-prvni-jarni-kvetiny a https://www.narcisy.cz/jak-pestovat/snezenky-bledule-jak-pestovat-snezenky-a-bledule/

Náhledové foto: Unsplash