Nákup rostlin bez peněz? Pomocí swapování

rostliny

Pokud se vám sbírka vašich rostlin či pokojovek zdá neuspokojivá, není nic jednoduššího, než si jí pomocí tzv. swapování trochu obohatit. V dnešní době není nutné běžet ihned do obchodu a utrácet nemalé peníze za jednu rostlinku. Swapujte s dalšími vášnivými pěstiteli rostlin.

Na sociálních sítích 

Právě zde můžete objevit kouzlo rostlin, které možná ani sami neznáte. Zde si lidé zakládají často skupiny za účelem poznávání rostlin, jež by někteří z nich rádi pěstovali, a samozřejmě i jejich výměny. Takové skupiny najdete nejčastěji pod názvem green swap, swap rostlin anebo zelený swap.

řízkování

Foto: Pixabay

Zužitkujte přebytky

Máte-li řízků z rostlin opravdu hodně, můžete je vyměnit pomocí swapování za jiné. Mít doma nepřeberné množství jednoho druhu rostlin je nuda. Neočekávejte ale od swapování obchodní trh, nebo snad výměnu rostliny za jiný produkt. Zde se rostliny pouze mění, nebo darují.

Mezi nejčastěji nabízené rostliny patří kupříkladu aloe nebo rýmovník. Jakmile ho nařízkujete, roste doslova před očima. Čekat ale, že vám někdo tyto dvě rostliny vymění za pěknou orchidej, nebo luxusní bonsai by bylo nejspíš směšné.

Swapovací akce

Spíš než na sociálních sítích přejděte rovnou k věci. Vyhledejte si pomocí internetu nejbližší swapovací akci. Ta se může konat i poblíž vašeho kulturního domu, či v místní knihovně. Nepropásněte proto vstup do téhle zelené džungle, kde si každý z vás určitě rád vybere.

Zdroje informací: https://www.floranazahrade.cz/jak-se-v-cesku-swapuji-rostliny/

https://living.iprima.cz/bydleni/swap-vymena-nepotrebnych-veci

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.