Nákup matrace: Na materiálu záleží

Zdají se vám matrace na vaší posteli už poněkud proleželé a nekvalitní? Jestliže se při odpočinku necítíte příjemně a ráno se vzbudíte s pocitem, že jste se nevyspali, je na čase začít jednat. Nákup nové matrace bude sice finančně náročnější, nicméně za kvalitu spánku i relaxu to bezesporu stojí. Pokud aktuálně váháte, jakou matraci byste měli zvolit, jste na správné adrese. My se totiž na základní typy matrací zaměříme v následujících řádcích.

Několik druhů pěn

Není pěna jako pěna. Třeba takové matrace 90×200 cm lze sehnat vyrobené z líné pěny označované též jako viscoelestická. Tyto matrace jsou výborné v tom, že nejsou schopny na lidské tělo vytvořit extrémní protitlak. Krevní oběh není narušován a nevznikají proleženiny. U studené, neboli HR pěny se také setkáváme se schopností perfektně se přizpůsobit tělu. Výborné jsou i pro maximální prodyšnost a tvarovou stabilitu. Zvolíte-li bio pěnu, setkáte se navíc s přírodními oleji. Ty zajistí antibakteriální vlastnosti matrace.

Latexové variace

Vyrobeny jsou jak z přírodního, tak i ze syntetického materiálu. Větší množství přírodního latexu poznáte jednoduše, a to podle ceny matrace. Jestliže vyrazíte kupovat kupříkladu matrace 180×200 cm, počítejte s poměrně solidní částkou. Odměnou za vaši investici vám ale bude bodová elasticita vedoucí k dokonalému přizpůsobení se tělu.

Matrace

Tradiční pružinové matrace neskládají zbraně

Určitě se není třeba bát ani pružinových matrací. Ty mají sice možná díky minulosti pošramocenou pověst, nicméně moderní variace stojí za zvážení. Vybírat lze modely pružinami ve vlastních pouzdrech, takzvaných taštičkách.

Matrace

Sendvičové matrace

Jdete do matrace 140×200 cm nebo nějaké jiné? Pak můžete vsadit i na sendvičové modely. Ty jsou typické přítomností několika důmyslně spojených vrstev. Ty mohou být z různých materiálů.

A kde seženete všechny zmiňované matrace za výhodné ceny? Přece v eshopu matrace-matex.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *