Na kolik vyjde stavba základů

Stavba základů domu je jednou z prvních činností, které je zapotřebí řešit předtím, než začneme se samotnou stavbou. Velmi důležité je tedy přemýšlet nad tím, jakým způsobem základy realizovat. Ušetřit se na řešení základové desky dá obrovské množství peněz. Pokusme se tedy podívat na základní možnosti stavby základové desky především z hlediska nezbytných vynaložených finančních prostředků. Možnosti jsou celkem tři, o čemž se ostatně v následujících řádcích přesvědčíme.

Základová deska svépomocí

Zajímavé možnosti nabízí stavba základové desky svépomocí. Pokud budete chtít a máte dostatečné množství zkušeností, pak se můžete do celého procesu vložit. Je vcelku jasné, že díky stavbě svépomocí ušetříte co možná nejvíce peněz. Základová deska a rozloze 150 m2 se tak může v kompletním provedení pohybovat cenově klidně i okolo 150 000 korun. Důležité bude hlavně to, v jaké cenové relaci seženete beton. Ten totiž tvoří nejdůležitější část desky.

Dodavatelské řešení

Jestliže nedisponujete dostatečným množstvím fyzických sil, pak stojí za to využít dodavatelské možnosti realizace základové desky. Prostě si jednoduše budete na různé úkony shánět jakoby zaměstnance. Jednotliví řemeslníci mohou být vcelku levní, takže budete moci peníze pohodlně ušetřit. Základová deska o stejné ploše jako prvně jmenovaná tak může vyjít přibližně na nějakých 200 000 až 250 000 korun.

Základová deska na klíč

Každá stavba na klíč je pochopitelně nejdražší. Všechno budete mít ale bez jakékoli práce. Pokud se opět vrátíme k příkladu celkové sumy za základovou desku, tak ta bude činit od 300 000 nahoru. Všechno se pochopitelně odvíjí od výběru konkrétní společnosti, která stavbu bude realizovat. Některé firmy mohou požadovat za výstavbu základové desky klidně i dvoj anebo vícenásobek. Na ty je třeba dát si opravdový pozor.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *