Refinanz

Na kolik peněz vyjde stavba domu na klíč

Stavba domu na klíč dnes patří k nejčastěji realizovaným procesům týkajících se nového bydlení. Pokud budete chtít mít krásný nový domek úplně bez práce, pak se setkáte s tím, že tento typ stavby je úplně nejoptimálnější. Hodně důležitý je především odhad celkové ceny. Ten by měl být kalkulován především konkrétními společnostmi, které nabízejí tento typ realizace nemovitosti jako takové. Po zaslání nabídek na dům na klíč budete mít jasno v tom, která z daných firem je schopna poskytnout nejvýhodnější nabídku.

Více peněz než za dům svépomocí

Určitě byste měkli počítat s tím, že zejména stavební a jiné činnosti budou docela drahé. U klasických staveb svépomocí můžete právě počítat s maximální úsporou za veškeré činnosti, které je třeba vykonat. Pokud stavíte svépomocí, můžete se spolehnout na to, že nebude nutné fakticky za žádnou činnost platit. Stát vás bude pouze váš vlastní čas. Ten bude v sázce stoprocentně a bude jej poměrně hodně. Mnohé úkony totiž určitě nemáte prostudovány tak, jak je třeba nebo v nich nemáte dostatečně dlouhou praxi. Tím pádem vám logicky bude trvat všechno déle.

Při stavbě dodavatelsky můžete ušetřit

Zajímavé možnosti přináší i dodavatelský koncept stavby. Ten slibuje především možnost najít si ty nejlevnější dodavatele, kteří se momentálně na trhu nacházejí. Pravda je ale taková, že to může trvat velmi dlouhou dobu a nemusí se vám to podařit. Spousta z těchto dodavatelů může navíc vše řešit podvodným jednáním, což by vás mohlo stát další peníze. Velké firmy stavící na klíč mají u dodavatelů také mnohem vyšší slevy.

Přibližná kalkulace ceny

Ceny staveb jsou různé. Zejména montované domy na klíč mohou být velmi levné. Cena bungalovu se může pohybovat klidně i okolo 2 milionů korun. Počítat byste ale měli s tím, že cena samotné dřevostavby na klíč nepojímá například vnitřní vybavení anebo terénní úpravy. Pojem dům na klíč do milionu je tedy nesmysl.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *