Moderní rekonstrukce koupelny nemusí být předražená

Krásná moderní koupelna určitě patří k nezbytné součásti každého interiéru jak rodinného domu, tak i bytu. Rekonstrukce koupelny dnes nejsou ničím zvláštním a řeší se čím dál tím častěji. Mnozí lidé se dokonce jako první soustředí právě na koupelnu a potom až rekonstruují třeba zbytek svého bydlení. Podívejme se tedy podrobněji na to, jaké důvody nás k rekonstrukci koupelny vedou, na celkovou náročnost rekonstrukce koupelny a v neposlední řadě i na případné finanční zatížení, jež s rekonstrukcí koupelny pochopitelně souvisí.

Proč modernizovat koupelnu?

Důvod proč modernizovat koupelnu se v každém případě najde. Jestliže zakoupíte starší domek, který je určený k rekonstrukci, tak se není o čem bavit. Pokud ale máte ve svém stávajícím bydlení koupelnu, která nevypadá zrovna vábně, a vy do ní chodíte neradi, pak můžete s rekonstrukcí také klidně začít. Mnohým lidem po čase přestane vyhovovat celkové rozvržení koupelny, což také může být pádný důvod začít s komplexní rekonstrukcí celého vnitřního prostoru koupelny.

Na kolik vyjde rekonstrukce koupelny

Celková cena rekonstrukce koupelny může být různá. Vše závisí na několika faktorech. Tím prvním jsou logicky celkové rozměry koupelny. Čím je koupelna prostornější, tím je dražší i její rekonstrukce. Cenová náročnost rekonstrukce se ale také odvíjí od toho, jak drahé zařizovací předměty do koupelny chceme. Některé typy sprchových masážních koutů a také vířivých van mohou stát i několik desítek tisíc korun. U menších koupelen se skromnějším, ale moderním vybavením nemusíte dostat na nijak závratné sumy!

Možnosti financování rekonstrukce

Rozhodnete-li se pro rekonstrukci koupelny a nemáte našetřeno, musíte využít nutně služeb některé finanční instituce, která vám většinou ochotně půjčí. Rozhodně je vhodné jít do banky, jelikož většina nebankovních společností vám může přinést mimo peněz ještě potíže s vysokými přeplatky. Zajímavou volbou je třeba úvěr od Buřinky od České spořitelny. Získat díky němu můžete až 800 000 korun, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti. Půjčky tohoto typu ale nabízí i některé další bankovní domy. Optimální půjčka od Komerční banky anebo půjčky od ČSOB toho mohou být jasným dokladem.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. pavelka@phares.cz'Maják Odpovědět

    Pěkná ukázka rekonstrukce koupelny. Koupelna by se měl rekonstruovat každých dvacet let, aby vypadala dobře. Bohužel to není vždy reálné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *