Prodej matrací

Matrací je na trhu spousta: Vyberte si tu správnou

Dostatek kvalitního spánku je pro každého z nás velmi důležitý. Jestliže jej máte, logicky se cítíte mnohem lépe. Únava je pryč a disponujete dostatečným množstvím tolik potřebné energie. Ke zdravému spaní patří nejen precizně zařízená ložnice a bytelná postel, klást důraz byste měli i na matrace. Jejich kvalita je pochopitelně rozhodující. Jaké aspekty jsou tedy při jejich volbě nejdůležitější? Na to se soustředíme v následujících řádcích.

Anatomická poloha při odpočinku

V první řadě byste měli dbát na anatomii vaší polohy nejen při spánku, ale i při obyčejném relaxu, kdy pouze odpočíváte. Matrace by měla disponovat zónami, které se dokážou přizpůsobit jednotlivým částem vašeho těla. Modely vyrobené z paměťové pěny umí reagovat na změny pohybu a také na konkrétní proporce každého z nás. Optimální je volit varianty označené jako zdravotnický prostředek. Právě ony odpovídají těm nejpřísnějším normám vztahujícím se ke zdravému spánku.

Taštičkové matrace

Zdroj obrázku: matrace-vegas.cz

Materiálů je hodně…

Dále je nutné říct, že matrace a postele byste měli vybírat také podle materiálu. U postelí je ideální masivní dřevo. U matrací takto jednoznační být nemůžeme, jelikož velmi oblíbených a vysoce jakostních je hned několik materiálů. Podívejme se na ně mnohem podrobněji.

Latex jako sázka na přírodu

Začít můžeme třeba přírodním latexem majícím hypoalergenní vlastnosti. Osoby mající alergie se tedy nemusí ničeho obávat. Buněčná struktura latexu zajistí dokonalou prodyšnost a termoregulaci. Vaše tělo se tak bude mít na takovéto matraci doslova jako v bavlnce. Zapomenout můžete na jakékoli roztoče, plísně a jiné nepříjemnosti, které vás mohou potkat v případě volby nekvalitní matrace. Jinak se tento přírodní materiál vyznačuje i maximální životností.

Taštičkové matrace pro vaši pohodu

Dokonalý komfort spaní i odpočinku zajistí také taštičkou matrace. Pamatujete na klasické pružinové? Pokud ano a měli jste je rádi, pak se můžete spolehnout na to, že taštičkové matrace pro vás budou jasnou volbou. Vyznačují se vynikající elasticitou a díky dalším materiálům se dokážou perfektně přizpůsobit každému člověku.

Flexibilní pěnové matrace

Maximální flexibilitu přinášejí pěnové matrace. PUR pěna je sice ne příliš ekologickým, nicméně velmi odolným materiálem, takže bez jakýchkoli problémů zajistí to, že se přizpůsobí oblasti zad a vaše tělo bude nepolohováno podle potřeby. Bolesti krční páteře a oblasti zad se tak stanou minulostí a vy se budete počas noci i dne cítit perfektně.

Pěnové matrace

Zdroj obrázku: matrace-vegas.cz

Tvrdost matrací

Nesmírně důležitá je také tvrdost, nebo naopak měkkost matrací. Obecně je možné tvrdit, že existují matrace vyloženě tvrdé a měkké. Mimo jiné ale mezi nimi najdeme i několik mezistupňů, takže si budete moci zvolit takovou, která vám bude maximálně vyhovovat. Přímo na samotné matraci je tato informace zobrazena. Není ale problém mnohé kusy vyzkoušet přímo v showroomech prodejců. Na vlastním těle tak budete moci otestovat konkrétní model a zjistit, jestli vyhovuje právě vám. Každý člověk to má z hlediska svého pohodlí jinak, někdo miluje spíše tvrdší podklad a jiný člověk má raději měkké podloží. Každý z nás je zkrátka individualitou.

Ostatní aspekty výběru

Známé úsloví hovoří jasně o tom, že peníze jsou až na prvním místě. I cena by tedy měla být důležitým faktorem. Dbát byste měli i na rozměry matrace, respektive to, zdali budete volit matraci na klasickou postel, pro děti, anebo na dvojlůžko. Matrace musí přímo sednout na konkrétní postel, aby byla dokonale uchycená v roštu. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na savost materiálu a další věci. Výběr už je pouze na vás. My při něm přejeme hodně štěstí.

Zdroj náhledového obrázku: matrace-vegas.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *