Fasáda

Máte špinavou fasádu? Svěřte dům do rukou odborníka

Vnější stěny budov trpí různými neduhy, které se promítají na jejich vizuální stránce. Čištění fasád dnes ovšem nepředstavuje větší problém, a to zvláště v případě, že vše necháte na profesionálech.

Proč je nutné čištění fasád?

Na fasády budov mohou mít negativní vliv různé faktory. Na jejich stavu se podepisují přírodní jevy jako prachové částice, silný vítr anebo krupobití, ale také lidská aktivita, která může např. za smog (znečištění atmosféry), saze (prachový nános nespálených palivových zbytků) nebo kyselé deště (mj. tvořené spalováním fosilních paliv). Čištění fasád je tedy nezbytné, a to především ve městech, kde trpí vnější stěny budov jednoznačně nejvíce.

Zdroj obrázku: biotec.cz

 

 

Zdroj obrázku: biotec.cz

Čištění fasád svépomocí, anebo od odborníků?

Aktuálně si můžete pořídit rozmanité čisticí prostředky na fasádu, jež jsou určeny na různé typy nečistot (např. řasy, mech nebo plísně). Ty jsou v kombinaci s mechanickým čištěním fasád (ideálně za pomoci wapky) opravdu účinné.  Pokud máte šikovné ruce, v garáži wapku a odhodlání zatočit se špínou, nic Vám nebrání si fasádu zkusit vyčistit svépomocí.

Existují ovšem určitá úskalí, a to především u vyšších budov a dalších staveb. Jejich fasádu totiž jen těžko vyčistíte ze žebříku. Především u paneláků a bytovek se je tedy vhodnější obrátit na odborníky, kteří mají nejen letité zkušenosti, ale také profesionální vybavení (plošinu apod.).

Zdroj obrázku: biotec.cz

Fasáda

Zdroj obrázku: biotec.cz

Odborné čištění fasády od firmy Biotec

Mezi odbornými firmami si můžete vybrat třeba společnost Biotec, která nabízí čištění fasád domů po celé ČR. Zaměřuje se přitom na odstranění atmosférických a organických nečistot z vnějších stěn bytových, rodinných, komerčních nebo historických budov. Použité prostředky značky SCALP jsou přitom nejen efektivní, ale také šetrné k životnímu prostředí a navíc nedochází k jakémukoli poškození fasád. Díky technologickému vybavení lze navíc provádět práce ve výškách a to i v místech bez přístupu ke zdroji elektrické energie. Svěřte svůj dům profesionálům a nechte starosti za hlavou.

Zdroj náhledového obrázku: biotec.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *