Léto se blíží, je čas vybrat si klimatizaci. Třeba tu mobilní

klimatizace

Průměrná evropská teplota již pátým rokem po sobě vlivem globálního oteplování stále více stoupá. Loňské léto patřilo k historicky nejteplejším, naměřená teplota byla o 0,83 stupně nad průměrem. To znamenalo zátěž vysokých teplot na zdraví člověka. V extrémních teplotách dojde mnohem častěji i k dehydrataci a kolapsu zároveň. V noci, kdy teploty příliš neklesají, jsou lidé vystaveni mnohem častěji i nespavostí. A na tomto trendu se nic měnit nebude. Do přehřátých místností se proto vyplatí pořídit si klimatizaci.

Ideálně v březnu či dubnu

Pořízení klimatizace však není otázka jen jednoho dne. Jedná se o mnohem složitější proces, než si často lidé myslí. Ti zcela zoufale volají v těch největších vedrech firmám, že chtějí klimatizaci nejlépe hned. Přehřáté místnosti však lze vyřešit i jiným způsobem. Pořídit si můžete kupříkladu i mobilní klimatizaci.

klimatizace

Foto: Pixabay

Mobilní klimatizace

Výhody těchto klimatizací jsou prosté: mobilní klimatizaci můžete přemístit vždy tam, kam zrovna potřebujete. Navíc nebudete muset zasahovat do stěn ani jiných částí vašeho interiéru. Výhodou je, že můžete vzít klimatizaci třeba i na vaši chalupu. Se stacionární klimatizací je jiné. I ona má samozřejmě své výhody.

Stacionární klimatizace je výkonnější, často lidi ale odradí nejen svojí vyšší pořizovací cenou, ale i nutností instalace a stavebními úpravami. Skládá se z venkovní i vnitřní jednotky, které jsou propojené chladírenským potrubím. Instalace však probíhá ve většině případů rychle a profesionálně, zásah ze strany firmy netrvá zpravidla déle než pár hodin. V létě jsou však problémem dlouhé objednací lhůty.

Zdroje informací: https://fachmani.cz/clanek-394874-klimatizaci-by-meli-lide-vybirat-vcas-v-lete-se-ji-nemusi-dockat?utm_source=PDM-links&utm_medium=footer_link

https://www.mesec.cz/clanky/jak-vybrat-klimatizaci-do-bytu-navod/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.