lemons-2039830_640

K čemu poslouží citrusová kůra

Většina z nás používá k čištění domácnosti předražené chemické prostředky, přestože by si vystačila i s něčím tak obyčejným, jako je citrusová kůra. Ta totiž disponuje skvělými vlastnostmi, které nejen že aktivně bojují s odstraněním nečistot a zápachu, ale také odpuzují hmyz.

Jak využít citrusovou kůru v domácnosti

Pokud dáte dohromady kůru z pomeranče a ocet, vznikne vám tímto spojením ohromně levný čistící prostředek. Ten je však před prvním použitím potřeba na několik týdnů uložit do lednice v dobře těsnící nádobě, což jen znásobí výsledný účinek. Vzniklý roztok následně zceďte a smíchejte v poměru 1:1 s vodou. Podlahy, keramické obklady a dokonce i okna se budou lesknout čistotou, přičemž octový zápach rychle zmizí a zůstane jen příjemná pomerančová vůně.

Z citrusové kůry si můžete snadno vyrobit osvěžovač vzduchu. Stačí čerstvé slupky vložit do hrnce s vodou, doplnit skořicovou kůrou a nechat tak na deset minut povařit. Takto připravená směs v roztřikovači provoní celou domácnost a vydrží dlouhé hodiny.

Kdo by se nechtěl zbavit odporného zápachu z bot, že ano? Citrusová kůra vám pomůže i v tomto případě. Čerstvé slupky pomerančů nebo citronů vložte přes noc do vnitřku postižených bot a uvidíte, že ráno budou vonět jako nové.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Citrusová kůra nevoní hmyzu

Nasušená citrusová kůra umístěná v sáčcích mezi oblečením nejen že provoní váš šatník, ale navíc zvládne odpudit moly. Nastrouhaná pomerančová kůra pak zabrání mravencům před nechtěnými nájezdy do spižírny, stejně tak nevoní ani komárům v letních měsících. Rozmístěte hromádky po celé ložnici a uvidíte, že štípanců se jednou pro vždy zbavíte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *