Jogurt coby pomocník na aknózní pleť či spálenou pokožku. Efektivní využití v domácnosti

jogurt

Bílý jogurt je zdravý. O tom není pochyb. Nicméně jde o efektivního pomocníka, na kterého se můžete spolehnout nejen v případě spálené pokožky. Prozradíme vám, jak využít bílý jogurt ve vaší domácnosti, a to mimo kuchyni.

Pomoc při problematické pleti

Jogurt stahuje rozšířené póry, pomáhá urychlovat hojení zánětlivých procesů, jako je například akné. Je to díky obsahu enzymů. Ideální je domácí jogurtová maska na problematickou pleť. Budete potřebovat 1 tučný bílý jogurt, ¼ lžičky mořské soli, šťávu z ½ citronu nebo pomeranče, 3 kapky tea tree olejíčku. Všechny složky smíchejte, aplikujte na čistou pleť. Nechte působit cca 5 minut. Poté obličej umyjte teplou vodou a znovu naneste. Tentokrát silnější vrstvu směsi a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Maska na ruce a pomoc na pigmentové skvrny

Pokožka na rukou trpí, a to nejen v zimě či v létě, ale po celý rok. Často zapomínáme na péči o ruce. Napravte to. Udělejte něco pro své ruce. Zaslouží si to. A k tomu je to tak snadné. Stačí na ruce aplikovat bílý jogurt jako masku v tenké vrstvě na ruce a nechat působit cca 20 minut. Poté umyjte. Pokud vás trápí pigmentové skvrny na rukou, tak do bílého jogurtu dejte pár kapek citronové šťávy a aplikujte na ruce. Nechte 15 minut působit.

bílý jogurt

Foto: Unsplash

SOS na spálenou pokožku

Stane se, že to přeženete s pobytem na slunci nebo zkrátka při opalování usnete a vaše pokožka je spálená. Kdo zažil, tak ví, jak je to nepříjemné. Jako první efektivní pomoc poslouží bílý jogurt, který krásně nejen chladí, ale svým složením dokáže z těla rychle vytáhnout horkost. Ideální je plnotučný bílý jogurt. Stačí ho nanést na postižené spálené místo a nechat cca 15 minut působit. Můžete ale i déle.

Odstraňovač špíny z mosazi

Jogurt není jen účinný kosmetický produkt, ale i ocenitelný pomocník v domácnosti. Pokud máte zašpiněné věci z mosazi, tak je stačí natřít bílým obyčejným jogurtem. Jak schne, tak jeho kyselina mléčná rozpouští špínu. Vyschlý jogurt poté opláchněte vodou. Kov vysušte a vyleštěte pomocí hadříku.

Zdroj: tvojechvilka.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay