Jedlá soda a zubní pasta jako bič na flekaté sklenice

Sklenice

Znáte to. Rádi byste návštěvě nabídli něco k pití. Vezmete si do ruky sklenici a zjistíte, že čistotou zrovna dvakrát neoplývá. Naopak, jsou na ní fleky působí maximálně nehygienicky a odpudivě. Vyleštit sklenice v ruce není zrovna dvakrát jednoduché. Myčka to sice zvládne, nicméně když potřebujete čistotu sklenici ihned, do myčky se vám ji zrovna dávat nechce. Mnohdy navíc zůstanou sklenice po mytí zamlžené. To také nepotřebujete.   

Proč jsou sklenice zamlžené?

Možná právě na tuto otázku je třeba odpovědět jako první. Míra zamlžení skla se odvíjí od toho, jaká vám doma teče z kohoutku voda. Za tím, že jsou sklenice do jisté míry nečisté, může především tvrdá voda. Ta obsahuje velké množství minerálů. Za mléčným vzhledem sklenic ale nebývá ukrytý vápník, ale spíše hořčík. Jeho vrstva vždy na skle ulpí. Zdravotně není nijak závadná, nicméně vzhledově zrovna sklenici nepřidá.

Vodu lze změkčit

Jasně, existuje spousta změkčovačů vody. Vodní kámen může doslova likvidovat i různé spotřebiče, takže změkčení vody není určitě od věci. Změkčovač v podstatě představuje jakýsi vodní filtr, který zabraňuje dalšímu rozšiřování vodního kamene. Mnohdy se vyrábí změkčovače klidně i pro celé objekty.   

Skvělá pasta na zuby

Ideální je nanést na povrch sklenice jemnou vrstvu zubní pasty a promnout ji jemně mezi prsty. Vrstvička samotného nánosu se uvolní a poté už jen sklenice opláchnete vodou a utřete do sucha.
Zubní pasta
Foto: Pixabay

Soda a ocet jako dokonalé čističe

Vynikající volbou je bezesporu soda, případně prášek do pečiva a ocet. Kombinace těchto složek nám vytvoří kaši, jež se nanese na sklo. Následně je třeba nechat směs působit 10 minut. Poté se sklenice opláchnou a osuší.Jedlá sodaFoto: Pixabay

Kyselost na zamlžení určitě platí

Výborná je na zamlžené sklenice kyselost. Stačí si vzít ocet a zlikvidujete jak hořčičné, tak i vápenaté soli. Výborná je takém kyselina citronová, případně citron. Kyseliny reagují se zásaditými látkami a ty se odstraní. Mnohdy stačí jen kyselá lázeň pro sklenice.

Zdroje info: https://www.wikihow.cz, https://www.express.co.uk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.