Je vaše pračka příliš hlučná? Zkuste tyto triky

pračka

Hluk pračky je nepříjemný a dokáže v době praní snížit komfort života v bytě. I když je ale pračka hlučná, neznamená to, že není funkčně v pořádku. Za hlučnou pračku může být zodpovědných většinou hned několik faktorů.

Proberte si kapsy

Dost často se stává, že za zvuky linoucí se z bubnu pračky stojí nějaký kovový předmět. Může to být třeba obyčejná spona z vašeho ozdobného pásku. Za hlasitými zvuky mohou stát taktéž rozsypané mince, které při otáčení se bubnu volně poskakují.

Pokud problém právě v tom, vy jste právě doprali a z vašeho bubnu jste vyndali vyprané prádlo, je nejvyšší čas, zkontrolovat vnitřek bubnu. Právě v něm se totiž mohly kousky cinkajících předmětů zaseknout. Na pomoc si vždy vezměte baterku a kleště. Holou rukou jemně přejíždějte povrch bubnu a pokud narazíte na předmět, který přesahuje povrch, pokuste se jej odstranit. I taková zaseklá kostice od spodního prádla mohla být onou příčinou skákajícího bubnu, který poté vydával tak hlasité zvuky.

koupelna

Foto: Pixabay

Další možné příčiny

Po vyprání ještě vždy zkontrolujte gumové těsnění. Nemělo by být uvolněné, zpuchřelé a po celém obvodu ani nikde porušené. V případě známky opotřebení, ho raději ihned vyměňte. I zde se může skrývat příčina hlasitých zvuků.

Nezapomínejte ani na čištění filtru. Pravidelná údržba filtru předchází usazování nečistot, které mohou způsobit nemalé komplikace při ždímání prádla. Pravidelné čištění filtru pomocí vlhkého hadru a tekoucí vody navíc prodlužuje i životnost vaší pračky.

Za hlukem vaší pračky může být i její nevhodné umístění. Pračka může poskakovat na nerovném povrchu a pokud nemá kolem sebe dostatek místa, může často narážet i do přilehlé stěny.

Pokud vaše pračka při praní poskakuje a není to způsobeno nerovností povrchu, přerovnejte prádlo v bubnu tak, aby bylo rovnoměrně rozděleno. Vždy dbejte na to, aby prádla nebylo v pračce příliš. Pokud se buben v pračce otáčí nerovnoměrně, může také vyvolávat hlasitější zvuky.

Hluk pračky může samozřejmě vyvolat i několik vad, jejichž řešení je potřeba nechat na profesionálech. Může jít například o uvolněné ložisko bubnu, poškozený hnací řemen anebo může být poškozené čerpadlo, které nedostatečně odvádí vodu z bubnu do odtokové hadice.

Zdroje informací: https://homebydleni.cz/bydleni/spotrebice/za-hlukem-pracky-muze-byt-nektera-z-techto-pricin-mnohe-z-nich-dokazete-vyresit-bez-opravare/

https://www.hoover.cz/cs_CZ/hoover-blog/-/post/pra%C4%8Dka-d%C4%9Bl%C3%A1-hluk-pro%C4%8D

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.