Je na čase si zopakovat, jak zabezpečit byt před dovolenou

zlodej

Období léta je spojené především s častým přemisťováním se na dovolené. Tyto přesuny však vždy vyžadují, abychom před samotným odjezdem věnovali pozornost řadě více či méně důležitých věcí. Ať už se jedná o byt či dům, jednou z těch nejdůležitějších je potřeba ho řádně zajistit na celou dobu, po kterou budete pryč. Není od věci zopakovat si některá základní pravidla.

Nechte si odjezd pro sebe

Přílišné vychloubání, že tu nějakou dobu nebudete, se rozhodně nemusí vyplatit. Místo toho se snažte zajistit byt tak, aby se zloděj nemohl dostat dovnitř, nebo aby ho to raději vůbec nenapadlo. Máte-li možnost používat chytrou domácnost, neměl by to být pro vás až takový problém.

Nasimulovat světlo v domě, kdy tam nebudete, je jedna z nejúčinnějších metod proti zlodějům. Stejně tak funguje i štěkot nebo mňoukání domácích mazlíčků. Tyto zvuky mnohdy dokážou odradit i toho nejotrlejšího zlodějíčka. Nahrávky, které se spouští v pravidelných intervalech, jsou tak užitečným doplňkem ke standardním postupům jako je domluva na vybírání schránky se sousedem nebo známými.

Dveře

Foto: Pixabay

Fyzická ochrana především

Fyzická ochrana vstupů je vždy prioritou a bez ní by to nešlo. Tato ochrana začíná samozřejmě hlavně u dveří, které je potřeba zajistit kvalitním bezpečnostním zámkem. Zkontrolujte i stav vašich dveří na balkoně, obzvlášť na předzahrádkách a tam, kde jsou byty v nízkém podlaží. Právě ony se totiž v případě nedostatečného zabezpečení stávají snazší kořistí pro zloděje.

Nechte také rozmístit několik čidel po vašem domě, které se budou dobře a účinně vázat na bezpečnostní systém. Ten se ve chvíli, kdy detekuje nezvanou návštěvu, ihned spustí. Může vás např. zalarmovat skrze mobilní telefon i když jste na druhém konci světa a vy můžete zareagovat, přivolat k sobě domů policii apod. V neposlední řadě se ujistěte, že jste všechny své cennosti dobře ukryli a zajistili. V případě, že by se zloděj dovnitř dostal, alespoň by neměl co ukrást.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/clanek/jak-pred-dovolenou-spravne-zabezpecit-domov-14802

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.