Jaké přípravky do myčky jsou nejkvalitnější

Myčka nádobí je již jakousi nedílnou součástí každé kuchyně a obejít se bez ní je doslova nepředstavitelné. Její provoz je ovšem poměrně nákladný a je zapotřebí nakupovat v pravidelných intervalech zejména tablety do myčky, sůl do myčky a mnohé další nedálné součásti jejího provozu. Největší porci finančních prostředků logicky pojmou tablety. Na ty se tedy budeme v následujícím textu soustředit. Ne každé totiž musí být zrovna levné a vysoce kvalitní. Podívejme se tedy na některé značky podrobněji.

Somat Gold

Tento prací prostředek vyjde v průměru na nějakých 150 korun a nabízí hlavní výhody spočívající v tom, že dokáže při dlouhých programech s vyšší teplotou vody pomoct odstranit i velmi přischlé a připálené kousky jídla. Bez potíží se popere i s nerezovým nádobím a také se sklem. Odstraní efektivně i skvrny od čaje. Problém nastává pouze při nižších teplotách, kdy se tableta nedokáže rozpustit úplně. Nevýhodou je i vyšší cena.

W5 All in 1 z Lidlu

Pokud chcete ušetřit na tabletách bez fosfátu, pak se vyplatí koupit je v Lidlu za cenu okolo 110 korun. Výsledky mytí jsou perfektní, přičemž si dokáže poradit i se zaschlými kusy jídla, které se jinak odstraňují poměrně složitě. Tablety jsou šetrné k životnímu prostředí a i oplach nádobí je naprosto pohodový. Poměrně mezi výkonem a cenou je tudíž optimální. Po delším omytí se ale na nerezu objevují nahnědlé skvrny. V tom případě je třeba přidat sůl.

Finisch Quantum

Vynikající výsledky má i Finisch Quantum. Tablety 9 v 1 si poradí i v případě, že máte doma opravdu tvrdou vodu. Bez potíží vyčistí sklo i nerezové hrnce. Výborné jsou i funkce oplachu a odmáčení. Nádobí bude dokonale čisté i po krátkém programu. Velmi citelnou nevýhodou je ale vysoká cena, kterou budete nucení za balení těchto tablet zaplatit. O ekonomické variantě se rozhodně hovořit nedá.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *