OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaké dětské pískoviště vybrat na zahradu

Výběr dětského pískoviště na zahradu je poměrně náročnou záležitostí, jelikož v současné době najdeme na trhu neskutečné množství modelů. Pokud se ani vy v různých typech nevyznáte, určitě stojí za to prohlédnout si možnosti, které se nabízejí poměrně podrobně. V následujícím textu vám přehledně nabídneme veškeré typy pískovišť, která jsou v současnosti v nabídce různých firem jak na internetu, tak i mimo něj. Ostatně když se podíváte do letáků různých supermarketů, zjistíte, že typově jde o spousty modelů.

Klasické dřevěné pískoviště

Ozdobou většiny zahrad bylo vždy klasické dřevěné pískoviště. Jednalo se fakticky vždy o domácí zkonstruovanou podobu. V současnosti jsou na trhu různá pískoviště, jejichž základem je dřevo. Doplněna jsou však o další komponenty typu stříšek a zakrytí, která již ale dřevěná nejsou. Když budete vybírat dřevěné pískoviště, měli byste se soustředit hlavně na jeho bytelnost a také na rozměry. Ty musí jednoznačně odpovídat počtu dětí, jež si budou uvnitř hrát. Mnohá pískoviště s krytem jsou designově velmi povedená.

Plastová pískoviště

Potřebujete-li pouze nějakou menší variantu pískoviště pro malé děti, vyplatí se vybrat některý z plastových modelů. Moc hezky vypadá například pískoviště mušle, které si koupíte vcelku a nebudete muset nijak výrazně pracovat na jeho sestavení. Toto malé pískoviště je maximálně těsné a pro malé dítě, jež sotva sedí, dokáže poskytnout dokonalý komfort.

Domácí výroba

Máte-li šikovné ruce, vyrobte si vlastní pískoviště, a to podle sebe. Stačit vám k tomu bude několik menších trámků nebo desky, jež vhodně sbijete dohromady. Ke spojení používejte spíše vruty, které pak budete moci velmi pohodlně odstranit a pískovitě v případě potřeby opravdu rychle demontovat. Desky by měly být pečlivě ohoblované, aby nehrozilo zadrhnutí třísky. Opatřeno musí být pískoviště dětskému zdraví nezávadnou barvou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *