02/09/2015
Kategorie: Exteriér, Novinky

Jaké dětské pískoviště vybrat na zahradu

Výběr dětského pískoviště na zahradu je poměrně náročnou záležitostí, jelikož v současné době najdeme na trhu neskutečné množství modelů. Pokud se ani vy v různých typech nevyznáte, určitě stojí za to prohlédnout si možnosti, které se nabízejí poměrně podrobně. V následujícím textu vám přehledně nabídneme veškeré typy pískovišť, která jsou v současnosti v nabídce různých firem jak na internetu, tak i mimo něj. Ostatně když se podíváte do letáků různých supermarketů, zjistíte, že typově jde o spousty modelů.

Klasické dřevěné pískoviště

Ozdobou většiny zahrad bylo vždy klasické dřevěné pískoviště. Jednalo se fakticky vždy o domácí zkonstruovanou podobu. V současnosti jsou na trhu různá pískoviště, jejichž základem je dřevo. Doplněna jsou však o další komponenty typu stříšek a zakrytí, která již ale dřevěná nejsou. Když budete vybírat dřevěné pískoviště, měli byste se soustředit hlavně na jeho bytelnost a také na rozměry. Ty musí jednoznačně odpovídat počtu dětí, jež si budou uvnitř hrát. Mnohá pískoviště s krytem jsou designově velmi povedená.

Plastová pískoviště

Potřebujete-li pouze nějakou menší variantu pískoviště pro malé děti, vyplatí se vybrat některý z plastových modelů. Moc hezky vypadá například pískoviště mušle, které si koupíte vcelku a nebudete muset nijak výrazně pracovat na jeho sestavení. Toto malé pískoviště je maximálně těsné a pro malé dítě, jež sotva sedí, dokáže poskytnout dokonalý komfort.

Domácí výroba

Máte-li šikovné ruce, vyrobte si vlastní pískoviště, a to podle sebe. Stačit vám k tomu bude několik menších trámků nebo desky, jež vhodně sbijete dohromady. Ke spojení používejte spíše vruty, které pak budete moci velmi pohodlně odstranit a pískovitě v případě potřeby opravdu rychle demontovat. Desky by měly být pečlivě ohoblované, aby nehrozilo zadrhnutí třísky. Opatřeno musí být pískoviště dětskému zdraví nezávadnou barvou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.