Jak zbavit byt rybenek: Jednoduché domácí triky

rybenky

Známé rčení „můj dům, můj hrad“ používají lidé s velkou oblibou. Zapomínají při něm často ale na to, že hmyz mu nerozumí a při stěhování do lidských obydlí dbá jen málo na to, že dům už majitele má. Lidským údělem je potom pokusit se hmyz vypudit. Na každý druh přitom platí něco jiného. Co platí na rybenky.

Co jsou rybenky?

S příliš velkým množstvím rybenek se často potýká mnohá domácnost. Rybenky jsou ale velmi plaché a při změně světla zalézají rychle pod nábytek, takže je během dne pravděpodobně ani neuvidíte. Žijí hlavně v noci, kdy vylézají ze svých skrýší a začínají se přesunovat po místnosti.

Svým vzhledem připomínají malé, šedivé rybky. Odtud potom plyne jejich jméno. Jedná se však od hmyz. Tento hmyz vám rozhodně nebude poletovat po místnosti, je totiž bezkřídlý. I když nejsou rybenky pro zdraví lidí navíc nijak nebezpečné, je potřeba se jich včas zbavit. Nepřenášejí sice nemoci, ale zato často cizopasí na potravinách, které máme doma. Chutná jim především mouka a cukr. Nepohrdnou však ani papírem, lepidlem anebo vašim oblečením. Jsou zkrátka nevyzpytatelné a dostanou se všude. Je proto třeba je vyhnat.

rybenky

Foto: Pixabay

Co nemají rybenky rády?

S rybenkami se setkáte především na vlhkých místech, kde se jim daří nejvíce. Proti rybenkám můžeme naštěstí bojovat nejen chemickými, ale i přírodními cestami. Zpočátku jim postavte do cesty levanduli a bobkový list. Rozložte je v místech, kde rybenky lezou nejvíce.

Provoňte skříně vonnými tabletami na prádlo, i to proti rybenkám pomůže. Pokud máte tu možnost, vyvoňte skříň cedrovým dřevem, protože to rybenky přímo nenávidí. Pravidelně a často větrejte, nezapomínejte na to, že rybenkám se bude dařit nejvíce ve vlhkém prostředí.

Zajímavá je i informace o tom, které další živočichy můžete v boji s rybenkami využít. Jejich nepřáteli jsou například škvoři, stonožky a pavouci. Zatímco škvory a stonožky si asi doma chtít pěstovat nebudete, nějakého toho pavouka doma nechat můžete. Odvděčí se vám i tím, že vás bude zbavovat rybenek.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-se-zbavit-rybenky-30001111.html

https://mamedum.cz/jak-se-zbavit-rybenek/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.