Jak využít staré prostěradlo? Několik užitečných tipů

látky

Nepatříte zrovna mezi ty, kteří by staré věci házeli přímo do odpadu? I stará prostěradla nebo kusy látek mají ve vaší domácnosti ještě spousta možností na využití. Ušijte z nich kupříkladu malý stan pro děti, nebo potěšte své blízké ruční výrobou nahřívacího polštářku. I obyčejné kusy látek se mohou doma zkrátka ještě hodit.

Vdechněte povlakům druhý dech

Nevíte si rady, jak i nadále využít zbytky kvalitních látek? Využijte je třeba na výrobu měkkých podsedáků na židle. Naplnit je můžete synteponem, holovláknem anebo třeba pěnou. Pohodlí na měkkých židlích i pohodlný koutek k odpočinku vytvoříte raz dva. Patchworkové přehozy navíc jen tak mít někdo nebude. Ozdobit je můžete různým zdobením, třásněmi, nebo i jinou dekorací, která příjemně doladí i ty nejmenší detaily. Pestrost různých druhů látek pak bude jistě působit vesele.

látky

Foto: Pixabay

Ozdobte jimi kartonové krabice

Zbyly vám doma ještě nějaké kousky prostěradla? Neváhejte jimi ozdobit kartonové krabice, může z nich vyrobit nevšední úložné prostory, které na první pohled mohou ve skříních působit i velmi efektně na rozdíl od papírových krabic bez látkové vložky. Tímto jednoduchým způsobem můžete o několik řádů zlepšit jejich vzhled. Podle barev navíc můžete získat i lepší přehled o tom, co ve které krabici máte.

Tím, že nevyhazujete stará prostěradla, šetříte i naši planetu, která je už tak zahlcená přemírou věcí, které se sem stále dováží. Skládky starých věcí jsou přeplněné, pomozte přírodě v boji proti zahlcení.

Zdroje informací: https://frankies-letna.cz/nevyhazujte-stara-prosteradla-8-uzitecnych-vyuziti-pro-vasi-domacnost-a-kuchyn/

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vyuzit-stare-prosteradlo-20300103.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.