Potravinový mol

Jak vyrobit jednoduchý domácí postřik na moly

Máte ve vaší potravinové skříni moly? Moc velkou radost vám to zřejmě neudělalo, že? Ab také ano, vždyť právě oni dokážou sežrat úplně všechno. Mnohdy se umí dokonce dostat i do klasických plastových sáčků, jež jsou dokonale uzavřené. Člověk by až nevěřil, kam se jejich vynalézavost může dostat. Vyzrát na ně není vůbec jednoduché. My nabízíme zajímavou metodu, která je jednoduchá, levná a maximálně rychlá.

Vsadit můžete na klasiku, ale…

Jasně, existují speciální pastičky na moly. Třeba takové lepky na moly sice fungují, nicméně ne každý je ochotný se přilepit. Důležité je najít jejich epicentrum, tedy místo. Kde si na něčem bužírují. Pokud se vám to nepodaří, klidně ve finále najdete celou samolepku pokrytou mrtvými moly a jiní živí a také housenky se budou prohánět kolem. Proto se vyplatí zatlačit na tyto příživník jinak.

moli

Bujón napadený moly: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jednoduchý domácí postřik ze tří složek

Výroba jednoduchého domácího postřiku není nijak složitá. Potřebovat budete:

  • 20 až 30 koření hřebíčků,
  • 200 ml vody,
  • jakýkoli běžný alkohol, třeba vodku.

Mol

Potravinový mol: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jak na to?

Vodu přivedete k varu a přidáte do ní hřebíčky, vařit budete cca 5 až 10 minut. Pak nalijete směs do lahve a necháte vychladnout. Nakonec se už jenom přidá onen alkohol a vše dokonale promíchá. Poté rozprašovačem nastříkáte směs do kuchyňských skříněk, linky a na další místa zasažená moly. Někteří lidé touto směsí také stříkají rámy oken a dveří proti pavouků. Jedná se mimo jiné i o výbornou prevenci.

Potravinový mol: Zdroj náhledového obrázku wikimedia.commons.org

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

3 komentáře

  1. vera Odpovědět

    Na moly? Snad proti molům. Lidé zkoušejí různé prostředky. Nejlepší prostředek proti potravinovým molům je – čistota, čistota, čistota a nemít staré zásoby mouky, ořechů nebo mandlí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *