Jak vyrobit doma dětem modelínu

Plastelína

Kreativní hračky mají u dětí má vždy velký úspěch, o to lépe, že jsou tou nejlepší volbou k rozvíjení jejich schopností. Modelína je z tohoto pohledu skvělým materiálem, který má nepřeberné množství možností, lze jej používat opakovaně a nikdy malé zvědavce neomrzí. Modelína učí menší děti poznávat tvary i barvy a využít jí můžete koneckonců i vy, třeba jako antistresovou pomůcku.

Jak na výrobu domácí modelíny

Na domácí modelíně je skvělé i to, že její výroba vám nezabere mnoho času a mohou se do ní zapojit i děti, které se tak mohou stát na chvíli alchymisty. Ingredience na její výrobu má doma každý. Smícháním mouky a soli vznikne hmota, kterou je možné obarvit potravinářským barvivem a dát mu tak podobu, kterou požadujeme.

Na jednu dávku modelíny budete potřebovat hrnek hladké mouky, kterou smícháte s půl hrnkem soli. Přidejte potom práškové potravinářské barvivo a smíchejte se dvěma polévkovými lžícemi slunečnicového oleje a půl hrnkem vody. Vzniklou hmotu zabalte do plastové fólie.

Plastelína

Foto: Pixabay

Práce s modelínou

Trvanlivost takto připravené modelíny je zhruba jeden týden. Modelínu lze ale opakovaně připravovat čerstvou, protože náklady na její výrobu jsou nízké a výroba není složitá. S výrobou modelíny si lze vyhrát. Smícháním různých potravinářských barev je možné vykouzlit neobvyklé barvy, nad kterými mnohdy žasnou i dospěláci. Modelína tak může dobře zabavit všechny členy rodiny při dlouhých zimních večerech.

Vzhledem ke svému složení není takto vyrobená modelína zdravotně závadná a rodiče se nemusí bát, že hraní s modelínou bude pro děti jakkoliv nebezpečné. Modelína je evergreen a hračka, která osloví každé dítě. Tak proč si jí doma nevyrobit?

Zdroj informací: https://zahratka.cz/04/modelina-domaci-nevarena-anglicky/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.