Pavouk

Jak vyhnat veškerou havěť z vašeho domu

Snad všichni chceme, aby byly naše domy bez škůdců, jenže chemické pesticidy v obchodech jsou až příliš jedovaté i škodlivé pro použití kdekoliv v blízkosti vašeho domova. Jestli tyto chemikálie dokážou velmi rychle hubit hmyz, tak nemohou být dobré ani pro nás a je určitě lepší používat něco přírodního, bezpečného, a přitom efektivně.

Co si dokáže, poradit se šváby

Jen nakrájejte nebo nasekejte jednu cibuli na drobno a potom přidejte jednu lžíci jedlé sody. Pořádně promíchejte a tuto směs naneste do rohů vašeho domu. Aplikujte ji denně a váš dům bude brzy bez švábů.
švábi

Foto: Pixabay

Jak se zbavit rybenek

Jediné, co potřebujete, jsou obyčejné noviny a voda. Dále zajistěte srolovaný tvar s lepicí páskou. Noviny nechte celou noc na podlaze v koupelně, blízko spár či míst odkud vycházejí. Mokré noviny jsou pro rybenky jak potravou, tak i příznivým prostředím. Další den ráno noviny vyhoďte ven či spalte.

Důležité je nerozbalovat je, jelikož rybenky se rychle rozlezou pryč, protože se bojí světla. Když máte v koupelně velkou spoustu rybenek, postup opakujte i několik nocí za sebou.

A teď jsou na řadě pavouci

Samozřejmě se u nás jedovatí pavouci nevyskytují, ale ty ostatní doma vidět určitě nechceme. Díky našemu triku je dostaneme tam, kam patří, takže ven co nejdál od vašeho domu.

Do směsi 200 ml vody a 1/4 lžičky saponátu přidejte 5 – 10 kapek oleje z máty peprné, pořádně protřepejte a nastříkejte do mezer mezi nábytkem, kout, na rámy oken a do spár.

Možná máte doma právě roztoče

Jsou to původci podráždění pokožky a alergických reakcí. Takhle je dostanete ze svého domu.

Stačí smíchat 6 lžiček eukalyptového oleje s 1 lžičkou tekutého pracího prostředku v kbelíku s vodou a namočte do něj omyvatelné předměty a potom je umyjte jako normálně. Na všechno ostatní stačí jen nanést a otřít čistým hadříkem. Jestli se vám nelíbí vůně eukalyptového oleje, dá se nahradit olejem z čajovníku, který je úplně stejně efektivní.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

6 komentářů

  1. Alena Odpovědět

    Dobrý den,
    mám problém s nějakým broukem, který žere omýtku. Nikdy jsem ho neviděla, ale pravděpodobně v noci vylézá a ráno vidím vyžrané místo malby v chodbě a jelikož je nedavno vymalováno, tak už mě opravdu štve. Nevíte prosím o koho by se mohlo jednat a jak na něj?

  2. lukuc Odpovědět

    pan autor by si měl nejdříve zjistit něco o té „havěti“, protože všichni pavouci jsou jedovatí. Jen valná většina (hlavně těch běžně žijících u nás) nemá dostatečně silná kusadla, aby prokousli lidskou kůži a nebo má pro člověka tak slabý jed, že i kdyby ji prokousli, vůbec to nepoznáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *