Jak vyhnat holuby z balkónu

Holubi

Holubi na balkónech jsou problémem, se kterým se potýkají obyvatelé prakticky ve všech městech. Lidé proto zkouší vše možné i nemožné, aby holuby od nalétávání právě na jejich balkóny odradili. Které způsoby patří k těm, které současně respektují legislativu a zákony o ochraně zvířat, a současně jsou skutečně účinné?

Města a holubi

V centrech velkých měst, kde poletuje velké množství holubů, je potřeba vytáhnout do boje proti těmto nezvaným hostům s opravdu účinnými metodami, které zaberou. Přebývání holubů v místech na vašem obydlí představuje nejen riziko přenosu různých nemocí, ale samozřejmě to také znamená nepříjemnosti spojené s úklidem trusu, třeba právě na vašem balkoně či na okenních parapetech. Samotné peří, které poletuje všude kolem, je navíc je plné parazitů.

Proti holubům, kteří tak rádi usedají na místa, kam nejsou zváni, můžete využít třeba elektronické plašičky na holuby, nebo třeba tzv. lepové odpuzovačů. Ty s pomocí lepivého gelu ptáky odpudí. Při přistání se holub dostane do kontaktu s lepivým povrchem. Tato zkušenost se pro ně stane samozřejmě odpudivá a pro příště se jí budou snažit vyhnout.

Holub

Foto: Pixabay

Siluety dravců

Zastrašit můžete holuby také různými siluetami velkých ptáků, které nalepíte na skleněnou výplň z vnější strany vašeho balkonu. Máte-li model umělého ptáka, určitě také poslouží, podobně jako strašák v poli. Využijte také odpudivých repelentů, u kterých je však počítat s potřebou jejich pravidelné obnovy v případě dešťů. Jejich povrch se za nepříznivých podmínek snadno smyje.

Možné je také nasadit mechanické zábrany, ty však mají jednu zásadní nevýhodu. Také instalace lankových systémů, které můžete využít především na římsy a parapety, nevypadá příliš esteticky. To samé platí pro umístění bodáků a hrotů. V případě, že se pro ně rozhodnete, je potřeba je umístit pro hustě vedle sebe. Jinak si holub posedá mimo ně a efekt bude téměř nulový.

Zdroje informací: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/co-pomaha-proti-holubum-vyzente-nevitane-navstevniky-z-balkonu-a-parapetu

https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-holubu-na-balkone-rady.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.