baterie

Jak vybrat vanové baterie

Stylová vana se vyznačuje zejména svým tvarem a materiálem, z něhož je vyrobena. Neméně důležitý je ovšem i výběr baterie, která bude splňovat veškeré požadavky na kvalitu design. V mnohých koupelnách může nevhodně zvolená baterie pokazit celkový vzhled. Vybírat si lze v současné době z velkého množství modelů a před samotnou instalací byste měli mít rozmyšleno i několik dalších aspektů. Pokusme se je v následujícím textu postupně shrnout. Budete tak mít jistotu, že vyberete kvalitní baterii za rozumnou cenu.

Zvolte správný druh baterie

Základní dělení hovoří o tom, že existují koupelnové baterie umyvadlové, sprchové, vanové a v neposlední řadě bidetové. U každého z těchto typů lze hovořit také o bližším určení. Nejmodernější jsou v současnosti podmítkové, které se instalují již podle svého názvu pod omítku. Je třeba s nimi počítat již na počátku stavebních prací. V případě, že chcete mít takovouto baterii i ve starším interiéru, budou nezbytné bourací práce. Výsledek ovšem může být úchvatný. Výborné jsou ale i baterie stojánkové instalované přímo na vanu.

Pozor na rozteč!

Velmi důležitým aspektem je rozteč. Vanové baterie jsou standardně vyráběny ve dvou rozměrech, a to 100 nebo 150 mm. Výstupy rozvodů ve zdi tudíž musejí s tímto faktem počítat. Nejčastěji se používá druhá zmiňovaná rozteč. U pákové baterie je třeba dbát na celkovou kartuš baterie. Běžně jsou k dostání ty s kartuší o průměru 35 mm. Samotná životnost a také funkčnost baterie se odvíjí od kvality. Čím větší je úhel otáčení pákou, tím je obsluha komfortnější.

Vybírejte i podle značky

Zapomenout nelze při volbě baterie ani na značku. Výbornou volbou je firma Kludi, která nabízí inovativní a vzhledově zajímavé modely. Svěží design a inovativní technika spojená s pohodlnou obsluhou vás určitě mile překvapí. Na spolehlivost a důvěryhodnost této firmy ostatně poukazuje několik interních i externích auditů, kterými pravidelně procházejí její výrobky.

Zdroj náhledového obrázku: koupelnove-baterie.cz 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *