fire-1185523-1280×960

Jak vybrat dřevěné brikety

Dřevěné brikety jsou dnes velmi moderní a v některých domácnostech jsou dokonce oblíbenější než klasické dřevo na otop. Není se čemu divit, pokud seženete provedení s velkým podílem řeziva a pilin, může vám taková briketa přímo v kamnech vydržet velmi dlouhou dobu. Vy si tak zatím můžete zařídit cokoli jiného. Ne všechny brikety jsou ale vysoce jakostní a lze se setkat i s takovými, které nestojí doslova za nic. Podívejme se tedy na to, jakým způsobem zvolit ty správné.

Jak poznám kvalitní dřevěné brikety

Je jasné, že chce každý sehnat kvalitní dřevěné brikety v akci za co nejméně peněz. Do akcí se ovšem často dávají takové, které rychle hoří, a navíc se drolí, takže okolo kamen budete mít doslova nastláno. Ideální je přímo v hobby marketu zkusit pevnost lisu brikety a také se podívat, jaké dřevo je jejím základem. Brikety z tvrdého dřeva pochopitelně vydrží mnohem delší dobu a dokážou dát více tepla, než je tomu u briket ze dřeva měkkého. Naopak to bude složitější s jejich podpalováním. Dobré je kombinovat dřevo anebo brikety dvojího typu.

Absence chemických pojiv

Velmi důležitá je také absence chemických pojiv. Kvalitní dřevěné brikety jsou zcela přirozeně lisovány a obsahují pouze a jedině čisté dřevo. Pozor si dejte již při pohledu na ně. Nesmí být patrné žádné jiné rostlinné látky, kameny anebo jiné nehomogenní předměty. Velmi dobrý pozor si dejte i na to, aby nebyly brikety navlhlé. S vaším kouřovodem byste se již poté nemuseli domluvit a oheň by vám nechtěl hořet.

Jaká je cena dřevěných briket?

Cena briket se v průběhu roku poměrně liší. V topné sezoně jsou logicky poněkud dražší. Obecně platí, že je vhodné se zásobit na zimu v letním období, kdy se vztahují na dřevěné brikety akce a lze je koupit za zlomek původní ceny. Pro přehlednost ceny uvádíme v následujících odrážkách.

–          cena hranaté brikety typu RUF cca 4400 Kč/ tunu

–          cena kůrové brikety přibližně od 7300 Kč/ tunu

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *