Jak umístit fotografie na stěnu bez vrtání? Jde to snadno a mnoha způsoby

fotky

Fotografie zútulní každý interiér. Chcete se pochlubit a zároveň kochat vlastními fotkami, ale nemůžete si dovolit vrtání či jakýkoli zásah do zdi? Prozradíme vám možnosti, jak si zkrášlit bydlení fotografiemi bez jakéhokoli zásahu do zdi.

Rodinné fotografie si můžete hrdě vystavit, aniž byste museli vrtat nebo nějak narušit zeď. Stejně tak není třeba oplývat zručností, a přesto si snadno zkrášlit domácnost vlastními fotkami. Výhodou je, že následující možnosti jsou vhodné i pro ty, kteří bydlí v nájmu a mají zákaz dělat nevzhledné stopy do zdi. Jak tedy pověsit fotky na stěnu, snadno a bez námahy?

Nalepovací šrouby a hřebíky

Pro zavěšení fotografií na stěnu můžete použít tekutý hřebík neboli montážní lepidlo. Lepidlo se nanáší v pruzích nebo bodech na povrch, který potřebujete přilepit. Výhodou je, že díky tekutému lepidlu můžete zavěsit fotky i na ne zcela rovný povrch. Lepidlo si najde cestu, krásně přilne. Množství tekutého lepidla uzpůsobte úměrně velikosti fotky. Aplikaci je nutné provést na všechny čtyři rohy fotografie. Po ztvrdnutí lepidla se fotka na stěně nepohne.

Nalepovací hřebíky a šrouby vynikají efektem, ale také tím, že po odstranění fotek nezůstávají stopy. Některé lze použít dokonce opakovaně. Jsou speciálně vyrobené tak, abyste je mohli využít nejen na stěnu, ale i texturovanou tapetu, zdobenou omítku, kov, sklo či dlaždice. Některé mají nastavitelnou výšku, která vám usnadní správné umístění fotek.

Oboustranná lepicí páska

Tento způsob je vhodný na omyvatelné povrchy, neboť omítku či tapetu byste mohli zničit. Nicméně v případě omyvatelné stěny poslouží skvěle. Lepicí páskou můžete přilepit na zeď fotografie, ale také plakáty či nezarámované obrazy. Lepicí pásku nalepte na zadní stranu, a to ideálně do všech okrajů i doprostřed. Budete mít jistotu, že bude držet na zdi a nikterak se nebude nikde odchlipovat. Zde je třeba jisté preciznosti, aby fotka či plakát nebyl pomačkaný a visel rovně.

obrázky

Foto: Pixabay

Pověšení fotografií na šňůru

Úplně snadné, jednoduché. Zvládne úplně každý. Stejně tak perfektní řešení, pokud máte raději variabilitu. V tomto případě si budete moci fotky obměňovat podle libosti. Jednoduchá a efektivní varianta, kdy stačí provázek, který můžete za něco zavázat nebo použít pro upevnění lepicí pásku či montážní tmel, aby provázek dobře držel. Na provázek pak zkrátka jen připevníte fotografie, a to pomocí kolíčků na prádlo nebo magnetů.

Zdroj: bydleni.cz, dumazahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay