deska materiál

Jak složit cihly a zdicí materiál na základovou desku

Je vcelku jasné, že cihly a zdivo jsou základem každé stavby. Tedy vyjma dřevostaveb a roubenek. Pokud si budete zdivo vybírat, měli byste dbát na několik velmi důležitých aspektů. Neméně důležité je ale také uskladnění zdiva přímo na základové desce. Pokud potřebujete mít cihly a zdivo po ruce a vyvinout co nejmenší úsilí při práci, měli byste dbát na vhodné uspořádání zdiva na základové desce ihned po jeho přivezení. To je pochopitelně také třeba detailně vyřešit. Jak tedy na uskladnění zdiva a jeho rozmístění?

Objednejte si složení cihel

Ať už si pálené cihly, porfixové bloky anebo jiný stavební materiál objednáváte po internetu nebo klasicky, měli byste myslet na jejich složení z vozu. Materiál vám přivezou přímo ve velkém kamionu. Měli byste si zjistit, jestli je tento automobil také vybaven ramenem, díky kterému je možné cihly pohodlně složit. Většinou tomu tak není, a tak byste měli najít vysokozdvižný vozík, který dokáže materiál složit.

Na desku, nebo mimo ni?

Rozmyslet byste si měli jako první to, jestli složíte cihly přímo na desku, nebo mimo ni. Pokud budete chtít cihly dát mimo desku, určitě se vám to nevyplatí. S cihlami to budete mít na desku daleko a zbytečně vás to bude stát spousty sil. V každém případě se vyplatí dát zdivo mimo desku pouze tehdy, když ještě beton není dostatečně tvrdý. V tomto případě je vhodnější vyvarovat se jakéhokoli riskování.

Uspořádání palet na desce

Cihelní bloky jsou uspořádány na peletách, které byste měli důmyslně rozmístit přímo po základové desce. Optimální je položení palet s obvodovým zdivem po obvodu celé základové desky. Dovnitř je třeba dát zdivo určené na příčky, které budete potřebovat až jako úplně poslední. Když postavíte celou hrubou stavbu, můžete pak pohodlně zdít příčky.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *