Jak skladovat letní pneumatiky

pneumatiky

S blížícím se podzimem přichází i čas, kdy by mělo dojít k přezutí vašich pneumatik. V zimě je samozřejmě potřeba pro větší bezpečnost nazout takové pneumatiky, které řidiči a posádce vozu zajistí skutečné bezpečí. S vlastním přezutím pneumatik z letních na zimní nebývá až takový problém, o to horší je to však s uskladněním letních pneumatik, které není většinou kam dát. A pokud ano, nejedná se příliš často o vhodné místo.

Problém nejen malého bytu

Pokud vlastníte malý byt, ve kterém je málo místa, pak vám nezbude nic jiného, než zajet do servisu, kde vám pomohou i s uskladněním vašich letních gum přes zimu. Výdaje, které za tuto službu vydáte, se mohou pohybovat někde kolem 1500 Kč za celý rok.

Výhodou ale je, že vám pneumatiky v servisu uskladní na místě, které jsou pro ně vhodné. Při uskladnění pneumatik totiž vždy záleží na vlhkosti, okolní teplotě, tlaku okolí apod. Pozor si musíte dát i na poničení ráfků. Pokud skladujete pneumatiky například ve sklepě, nebo na půdě, je potřeba pro správné uskladnění dodržet několik správných pravidel.

pneumatiky

Foto: Pixabay

Kam pneumatiky uložit

Pneumatiky, které jsou bez ráfků a disků, můžete libovolně poskládat na sebe tak, aby měly co největší přístup vzduchu. Nenechávejte je na sobě ležet po celé období zimy. Je potřeba je vždy pravidelně obracet a chránit je před případným mrazem či vlhkem.

V místnosti, kde se topí, by teplota nemělo přesáhnou tu pokojovou. Povrch pneumatik se může díky prudkým vlivům okolní teploty značně poškodit. Mohou vznikat praskliny, rýhy apod. Do otvoru, který vám vznikne poskládáním pneumatik na sebe neodkládejte ani pytel brambor. I ten by mohl vlivem tlaku znehodnotit tvar vašich pneumatik. Pneumatiky, které mají ráfky a disky vyvěste raději přímo na zeď.

Zdroje informací: https://zelenavlna.rozhlas.cz/jak-skladovat-letni-gumy-7918497

https://www.bazaroveregaly.cz/blog/vite–jak-doma-ukladat-a-skladovat-letni-pneu/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.