Jak si zpříjemnit život s domácí kočkou. Praktické vychytávky a rady

Kočky jsou skvělými domácími mazlíčky. Říká se, že se lidi rozdělují na dvě polovina. Jedna má raději psy a druhá právě kočky. Podle toho, na jakou kočku zrovna narazíte, můžete získat mazlivého společníka, ale i trochu tajemné domácí zvíře, které si rádo udržuje odstup. Pro spokojené soužití v bytě je dobré pamatovat na několik jednoduchých zásad, které vám pomohou snížit zápach a zpříjemnit kočce domácí bydlení.

Správný kočičí záchod a jeho pravidelné čistění

Nevýhodou života s kočkou v bytě je nutnost vlastnit kočičí záchod. A protože jsou kočky čistotné, je potřeba o záchod pravidelně pečovat a vyměňovat podestýlku. Se snížením zápachu pomohou kryté toalety, kam si kočka vleze přes nadzvedávací dvířka. Pokud navíc bude mít záchod uhlíkový filtr, bude o poznání více hygienický.

Připravte dostatek prolézaček a rozhledny

Kočky mají velmi rády přehled o tom, co se kolem nich děje. To v praxi znamená výběr dostatečně velkých prolézaček i míst pro odpočinek. Připravte jim například vhodnou poličku, kam se budou moci snadno dostat. Uvidíte, že si kočky takové místo zamilují a pomůže to jejich zdravé psychice. Kočičí strom bez problémů zakoupíte snad v každém zverimexu nebo na specializovaném internetovém obchodě.

Foto: Pixabay

Připravte mističky na podložku a několik rostlin pro okusování

Kočky venku si rády dopřejí trochu trávy pro lepší trávení. Vysejte jim kočičí trávu, nebo kupte šantu kočičí. Ta má příjemnou vůni, kterou kočky zbožňují. Také připravte mističky na prostírání nebo jinou podložku, protože některé větší kousky masa si kočky rády vyndají z misky.

Dopřávejte kočce dostatečnou pozornost

Velmi důležitým bodem je dostatečný pozornost v podobě hraní nebo mazlení. Kočky jsou často až překvapivě společenské a některé z nich mohou fungovat téměř jako psi. Pořiďte několik zábavných hraček, ať má kočka dostatek stimulace a pohybu.

Zdroj: https://www.petsafe.net/learn/cats-101-basic-health-care-tips-to-keep-your-cat-healthy

Náhledové foto: archiv autorky