Jak si vybrat instalatérství v Praze

Instalatér

Potřebujete opravit rozvody vody, plynu, případně řešit vytápění objektu? Pokud ano, pak si pochopitelně pozvete instalatéra. Tedy v případě, že některého spolehlivého znáte. Pokud ne, budete muset vybírat z mnoha firem, jež nabízejí své služby. Jak se ale v takovýchto společnostech vyznat? Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Ukazatelů pro výběr správného instalatérství například v Praze je opravu hodně. Hlavní město je v počtu různých firem nabízejících tyto práce opravdu specifické.

Portfolio nabízených služeb

V první řadě byste měli vědět, co všechno konkrétní instalatérská firma nabízí. Mnohé jsou opravdu komplexní a jejich služby velmi ucelené. Instalatéři Praha musí nabízet služby jak z oblasti vytápění, tak i připojení vody a odpadů. Určitě se také zaměřte v případě vytápění na servisování konkrétních značek daných vytápěcích jednotek. Je úplně jedno, zdali se jedná o klasické kotle na tuhá paliva, nebo plynové kotle či elektrická zařízení. Možná máte doma tepelné čerpadlo, jež také vyžaduje specifický servis.

Instalatér

Foto: Pixabay

Reference a počet řemeslníků

Jestliže se vám pokazí kotel nebo jakákoli jiná součást tepelné soustavy, musíte všechno řešit prakticky ihned. To samé platí i v případě, kdy praskne voda či odpady. Firma musí reagovat velmi rychle a najít správné řešení. Jinak jste to právě vy, kdo přichází jak o čas, tak i o peníze. Prasklé vodovodní potrubí je velmi nepříjemnou záležitostí a škody mohou být vysoké. Zjistěte si o dané firmě adekvátní reference klientů. Ideální je znát konkrétní lidi, kteří firmu doporučí. Jinak bývají ale i reálné reference na webech společností.

Velká firma, nebo jen řemeslník?

To už záleží jen na vás. V prvním případě existuje jakási jistota komplexnosti služeb. Ve druhém zase to, že daný řemeslník nemá nasmlouvaných tolik klientů, takže na vás bude mít čas. Třeba na realizaci nových rozvodů v objektu, případně totální rekonstrukci stávajících rozvodů se určitě vyplatí vsadit na větší firmu. Ta zakázku realizuje rychleji.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.