Jak si maximálně zpříjemnit práci z domova?

home office

Nebaví vás dojíždění do práce, raději pracujete z pohodlí vašeho oblíbeného domácího koutu? To je v dnešní – pocovidové – době již poměrně běžná věc. Jak si ale takovou domácí kancelář zařídit tak, aby pro vás byla práce co nejpříjemnější?

Na pohodě v domácí kanceláři záleží!

K tomu, abyste odvedli svou práci z domova úspěšně, potřebujete kousek prostoru sami pro sebe. Proč ne? Home office se dnes již považuje za zcela běžný a všude ve světě ho mají rutinně dobře zavedený. Má ale svá jistá pravidla. K tomu, abyste se mohli cítit pohodlně, potřebujete především dostatek místa, kam můžete uložit svůj počítač. Prostorný stůl s přehledným, úložným prostorem, vám umožní ukládat věci na své místo a je tím nejdůležitějším prvkem, bez kterého se neobejdete.

home office

Foto: Pixabay

Úložný prostor pro vaše dokumenty bude nezbytný

Ukládejte vaše dokumenty a spisy vždy tam, kde je to pro vás nejpřirozenější, nejlépe je uložte poblíž vašeho stolu. Pokud nemáte úložný prostor přímo ve stole, neváhejte vytvořit si dostatek místa nad vaším monitorem. Nad stůl můžete ukotvit například poličku s přihrádkami pro šanony. Sešívačky, spony či pera pak ukládejte vždy do přihrádek tak, abyste se v nich později mohli dobře orientovat.

Pokud ale nemáte na drahý stůl, bohatě vám postačí i obyčejná dřevěná paleta, ze které můžete stůl vyrobit. Krabice z papíru bohatě postačí na rozřazení všech kancelářských potřeb. Je zkrátka jen na vás, z čeho si pracovní prostor vyrobíte. Důležitá je především jeho funkčnost.

Nezapomeňte ani na nástěnku s úkoly

Ke své práci potřebujete časový, dobře navržený harmonogram, který vám vždy napoví, jak můžete svoji práci nejlépe zvládnout. Nástěnka z plexiskla může být pro vaši práci názornou pomůckou. Fixem můžete zvýraznit detaily, které je potřeba zvládnout. Ty, které již nebudou aktuální, můžete naopak smazat. Domácí prostředí svádí k posouvání úkolů a nástěnka vám pomůže se tomu vyhnout.

Pracovní místo rozjasněte

Podněty jsou při práci důležité. I zdánlivě obyčejné předměty kolem vás vám mohou zaručit ty nejlepší výsledky. Může to být například plakát nebo fotografie se západem slunce. Výrazné zrakové podněty udrží lépe vaši pozornost. Obklopte se proto barvami a výraznými předměty podle svého gusta.

Občerstvujte se

K výkonu vaší práce je důležitý i dostatek kyslíku. Pokud můžete vaši kancelář vybudovat v letních měsících na čerstvém vzduchu, neváhejte si vybudovat kancelář například na terase. K dosažení dobrých výsledků je potřeba okysličovat mozek, tak do toho.

Zdroje informací: https://utulnebydleni.cz/7-tipu-jak-si-muzete-zprijemnit-home-office/

https://primanapady.cz/clanek-299029-jak-si-doma-usporadat-idealni-pracovni-misto

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.