Jak se dá vylepšit smažená cibulka? Jednoduchým trikem s cukrem

Smažená cibulka

Víte, jak skvěle vylepšit třeba bramborovou kaši nebo čočku či hrachovou kaši? Jednoduše, skvělou smaženou cibulkou. Její chuť je neopakovatelná a vynikající. Mnohdy se ale zdá, že smažená cibulka je spíše mdlá než cokoli jiného. Vylepšit ji přitom lze velmi jednoduchým způsobem. Zvládnete to s obyčejným cukrem, který určitě doma někde máte. Jak? Na to se zaměříme v následujících řádcích. Opravdu nic složitého.

Jak usmažit skvělou karamelovou cibulku

Velmi jednoduše. Nejprve ji oloupeme a nakrájíme nadrobno. Mezitím je třeba nechat si pánev ohřát na mírném ohni. Na pánev nalejeme trochu oleje nebo kousek másla. To se rozpustí. Když je tuk dostatečně rozpálený, můžete přidat nakrájenou cibuli. Na mírném ohni jin chvilku míchejte a následně ji můžete zasypat cukrem. Vystačí pohodlně jedna jediná čajová lžička. Cibule bude sladká tak akorát, nikoli přespřílišně. Cibule zkaramelizuje a její chuť bude mnohem lepší než bez cukru.

Smažená cibulka

Foto: Pixabay

Několik triků při smažení cibulky

Podívejme se tedy podrobněji na několik zajímavých triků, které vykouzlí z obyčejné cibule skvělou delikatesu.

Pořádné oloupání jako základ

Cibule se musí dokonale oloupat. Klidně můžete dát pryč i jednu celou vrstvu, již byste jinak mohli bez problémů využít. Když bude měkká s vyšším obsahem vody, snáze se na pánvi připálí.

Pozor na silný oheň

Obří žár cibuli neprospívá. Jednak se připaluje a jednak získává spíše hořkou chuť. Buďte trpěliví a raději cibuli smažte na menším ohni déle.

Míchání je základ

O cibulku na pánvi je třeba se starat. Měli byste ji pravidelně míchat, abyste ji nepřipálili a měla skvělou chuť. Smažit se bude rovnoměrně.

Sůl pomáhá k rychlejšímu smažení

Je to možná k nevíře, ale obyčejná sůl dokáže divy. Když na začátku smažení cibuli posypete solí, bude se smažit rychleji.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.