Jak rozmrazit mrazák za pár minut

Mrazák

Znáte to, čas od času se vám přímo v mrazáku objeví větší množství ledu. Námraza sice na první pohled ničemu nevadí, nicméně časem se její objem začne zvětšovat. O spotřebě elektřiny nemluvě, ta stoupá doslova raketovým tempem. Nastal čas spotřebič rozmrazit. Učinit tak není nic složitého, nicméně není od věci znát několik triků, které celý proces dokážou uspíšit. Čím dříve bude mrazák opět k dispozici, tím lépe.

Žádný složitý úkon

Dalo by se říct, že stačí zařízení vypojit ze zásuvky. Samozřejmě se vypne. Vy byste ale měli být dobře nachystaní. Pokrmy, jež jsou v mrazničce uložené, se pochopitelně nesmí zkazit. Optimálně tyto potraviny uložte do igelitových sáčků. Počítat je třeba s tím, že se potraviny budou rozmrazovat. Přebytečná voda zůstane v samotném sáčku. Máte-li náhradní mrazák, situace je optimální. Jinak se často také potraviny dávaly pod peřiny, kde se do jisté míry uchovávala konstantní teplota.   

Uvolnění ledu jako základ

Led je možné samozřejmě odsekávat, musíte být ovšem maximálně obezřetní, aby se nepoškodil interiér mrazničky. Urychlit celý proces můžete klidně tak, že do chladničky dáte dovnitř hrnec plný horké vody. Nic složitého. Uvidíte, jak bude led postupně odtávat.MrazákFoto: Radek Štěpán

Desinfekce pomocí octa

Vnitřní část ledničky se vyplatí pořádně vytřít octem a také použijte jedlou sodu. Dojde tak k velmi efektivnímu odstranění veškerých nečistot. Zmizí i ty hodně usazené skvrny, jež by jinak odstranit nešlo. Mrazák by měl před opětovným uvedením do provozu dokonale oschnout. Než do něj vložíte potraviny, měl by být zapnutý minimálně hodinu prázdný.  Mrazák

Foto: Radek Štěpán

Ledničku nepřeplňujte

Interiér mrazáku by neměl být napěchovaný k prasknutí. Vzduchu musí cirkulovat. Nebude-li tomu tak, mohou se potraviny i přes zjevné zmrazení zkazit, což samozřejmě nechcete. Odmrazovat by se měl mrazák dvakrát do roka. Určitě se zaměřte i na vyčištění těsnění, jež mohou být zanesená.

Zdroj info: https://irecept.cz/clanky/vite-jak-co-nejrychleji-rozmrazit-mrazak/

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.