Home office

Jak řešit home office v podkroví

Domácí kancelář je pro mnohé lidi nezbytnou záležitostí. Není se čemu divit, jelikož pracovní prostor je potřebný. Pokud člověk musí své zaměstnání řešit i doma, anebo jenom doma, potřebuje dostatečné množství soukromí k tomu, aby se mohl soustředit. Zajímavou volbou je home office přímo v podkrovním prostoru. Mnohé domy nemají dalších místností, kam by bylo možné domácí kancelář situovat, a tak je zapotřebí využít efektivně právě místa v podkroví konkrétního domu. Podívejme se tedy na všechny aspekty, které s takovýmto umístěním kanceláře souvisejí.

Důležité uspořádání nábytku

V první řadě byste měli myslet na důmyslné uspořádání nábytku v kanceláři. V podkroví budete mít velmi málo místa, a proto je vhodné volit jej co nejméně a v úsporném provedení. Stoprocentně budete muset mít atypický nábytek, který se bude přímo hodit do míst se zkosenými zdmi. Získáte tak dostatek úložného prostoru, bez nějž se fakticky neobejdete. Bez větších problémů si lze nábytek objednat u některého ze studií a mít jej přímo ve vizualizaci.

Jak vybrat správný stůl

Pracovní stůl je alfou a omegou každého kancelářského prostoru včetně zmenšeného podkrovního, který budete mít k dispozici právě vy. U stolu musí být nastavitelná jeho celková výška a také nelze zapomínat na nutnost dostatečného množství světla pro práci. Stůl by tedy měl být u okna. Pokud tomu tak není, měli byste myslet na dostatečné osvětlení pracovního prostoru pomocí LED světel. Ke stolu musí patřit i kancelářské židle, které mohou být otočné a měly by nabízet maximální komfort.

Další užitečné rady

Podkrovní pracovnu pečlivě naplánujte ve spolupráci s nějakým studiem. Součástí musí být i 3D vizualizace prostoru. Hlavní roli bude hrát zejména účelnost využití veškerého prostoru. Zajímavé jsou nejrůznější zkosené a kaskádovité tvary. Výborně ale vypadají i policové systémy a kontejnery nejrůznějších tvarů.

 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *