Jak probíhá revize komínu

Revize komínu je dle znění zákona povinností každého majitele nemovitosti. Již v minulosti si spousta lidí nechávala svůj komín zrevidovat. Není se čemu divit, jelikož právě odtah horkého vzduchu z otevřeného ohně nebo z plynových spotřebičů je neskutečně důležité ochránit. Hlavně u krbových kamen a u krbů dochází k nejčastějšímu vzniku požáru v domácnosti. Pokud se i vy chcete vyvarovat této nepříjemné a nezáviděníhodné situaci, určitě si zajistěte firmu, která vám revize komínu provede. Co vše vám tedy hrozí při ignoraci této činnosti a jak vlastně revize komínů probíhá?

Vyhoříte a nikdo vám nic nedá…

Nemáte-li certifikát hovořící o odborném posouzení spalinových cest a vyhoříte, nedostanete ani korunu. Tato skutečnost je jednoznačná a vy si nebudete moci v případě nepříjemné nehody na nic stěžovat. Zákony sice hovoří jasně, nicméně tato skutečnost by měla být mnohem větším strašákem i pro ty, kteří si všechno řeší svépomocí. Vzít si kominickou štětku a jít si vymést svůj vlastní komín není až tak náročné, ale potvrzení s certifikátem sami sobě nevydáte.

Revizního technika musíte zavolat sami

V každém případě nečekejte, že se vám ozve revizní technik sám. On to neudělá, protože má na starosti spousty dalších domácností a výrobních či jiných podniků. Vy sami se musíte starat o stav vašich spalinových cest a také o to, zdali máte příslušná potvrzení skutečně v pořádku. Revizních techniků a kominíků je na trhu spousta. Optimální je zadat do vyhledávače revize komínů ceník a vyberete si toho nejlevnějšího.

Průběh revize komínu

Průběh revize komína je velmi jednoduchý. Revizní technik na váš popud přijede a změří, zdali neuniká plyn u komína a také to, v jakém stavu se nachází spalinové cesty od kotle na tuhá paliva, krbu nebo krbových kamen. Pak štětkou promete komín a zjistí jeho fyzických stav. Pokud je vložka v pořádku, zaplatíte okolo 300 korun a následně poštou obdržíte certifikát.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *