Jak poznat spolehlivou firmu na rekonstrukci

Pokud plánujete rozsáhlou či komplikovanější rekonstrukci, může být lepší svěřit celý proces do rukou profesionálů. Firem, které se specializují přímo na rekonstrukce existuje celá řada. Kromě toho si můžete objednat i jednotlivé specialisty, kteří vám například připojí odpad, vyřeší elektroinstalaci a podobně. Výběr je v zásadě podobný a zkontrolovat si musíte několik různých faktorů. Které to jsou? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Poptejte na spolehlivou firmu u známých

Nejlepší reklamou je osobní doporučení. Pokud někdo z vašich známých nedávno řešil rekonstrukci, třeba budou vědět o dobré firmě. Nebojte se tak zeptat ve svém okolí. Právě tímto způsobem totiž můžete najít spolehlivé společnosti, se kterými bude radost spolupracovat.

Chtějte vidět hotovou práci

Požadujte reference na zpracované projekty. Lépe tak dokážete odhadnout, jestli vám firma bude schopná kvalifikovaně pomoci v takové oblasti, jakou zrovna potřebujete. Zároveň většinou i více relevantních referencí značí o tom, že půjde o firmu, která má hodně práce, což je také pozitivním signálem.

Prověřte si údaje firmy v rejstřících

Stavební firmu, ale i jednotlivce řemeslníka si můžete prověřit ve veřejně dostupných rejstřících. Zjistíte tak, jestli náhodou není v insolvenci či nemá jiné platební problémy. Ty samy o sobě nemusí nic značit o jeho práci, ale budou pro vás znamením, že lepší bude platba až za každý kousek udělané práce.

Foto: Pixabay

 

Dejte na osobní pocit z jednání s firmou

Poslední bod spočívá v tom, jak se vám firma jeví. Před samotným podpisem smlouvy o realizaci je totiž potřeba vyřešit hned několik různých formalit. Nejdříve musíte získat cenovou nabídku a doladit s firmou různé detaily. A právě to je ideální čas pro prověření si, jestli všechno funguje tak, jak má. Jsou dostatečně ochotní, reagují přiměřeně rychle? V neposlední řadě záleží i na samotné cenové nabídce, kdy je vždycky dobré mít alespoň dvě varianty a firmy, ze kterých můžete vybírat.

Zdroj: https://www.nejremeslnici.cz/blog/jak-vybrat-firmu-na-rekonstrukci-bytu/

Náhledové foto: Pixabay