Rekonstrukce

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?

Rozhodli-li jste se rekonstruovat bytové jádro, je jasné, že se na nějakou dobu pravděpodobně budete muset vystavit jistému nekomfortu. Otázka však je, jak dlouho bude tento diskomfort trvat, respektive, jak dlouho trvá, než bude rekonstrukce bytového jádra hotová?

Odpověď zní jednoduše, ale zároveň dosti neuspokojivě – doba trvání rekonstrukce je individuální. Teprve po prohlídce a návrzích na práce je možné udělat časový odhad.

K jednotlivým rekonstrukcím je třeba se stavět individuálně, a proto i čas, který nad jednotlivými rekonstrukcemi firma stráví, se byt od bytu, bytové jádro od bytového jádra, liší. Záleží na velikosti, materiálu, ale například také na dostupnosti bytové jednotky.

Pro představu však přinášíme přehled prací, které jsou při rekonstrukci bytového jádra potřeba udělat. Vztáhnete-li si tyto práce na svůj konkrétní příklad, jistě obraz o časové náročnosti rekonstrukce bytového jádra zkonkrétníte.

V prvé řadě je třeba udělat bourací práce. Likviduje se původní vybavení a všechno se poté odnáší pryč. Poté je potřeba udělat na místě pořádek, aby se mohlo pokračovat v rekonstrukci dále. Po bouracích pracích následují práce stavební. Tady hodně záleží na tom, jakou představu o rekonstrukci máte vy, a tedy co vše se bude stavět.

Poté je třeba udělat rozvod vody, elektroinstalatérské práce a podobně. Aby vše vypadalo pěkně, nevzhledné dráty a trubky se zakryjí sádrokartonem.

Nedílnou součástí rekonstrukce jsou také zednické práce. A poté jsou na řadě poslední úpravy, konečné vymalování a také úklid.

Rekonstrukce bytového jádra v Brně a okolí provádí například firma FRONTON – PLUS, spol. s.r.o. Ta zařídí vše – od počáteční konzultace, zaměření i celkového návrhu přestavby. Zpracuje stavební dokumentaci, zajistí veškeré stavební práce – včetně těch elektroinstalačních a pomůže s kolaudací. Samozřejmostí je také závěrečný úklid. Vy se už o nic nebudete muset starat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *