Jak během pár minut zchladit účinně pivo

Pivo

Pivo je nejlepší, když se podává pořádně vychlazené. To asi není potřeba zdůrazňovat. V teplém počasí to však může v domácích podmínkách představovat problém. Pokud pivo dlouho nechladíte, můžete celý večer usrkávat teplou tekutinu. Jak rychle zchladit pivo, aby to zabralo jen pár minut? Pár tipů si dnes představíme. Pojďme na to!

Zrychlení chlazení v mrazáku

Obyčejně, pokud nebylo pivo v lednici, začneme spekulovat, jak jej co nejrychleji dodatečně zchladit. „Lednička je moc pomalá, dáme pivo na chvíli do mrazáku,“ řeknou si někteří. I pivo v mrazáku však nějakou dobu stydne, a ne vždy tak rychle, jak bychom si představovali. Tento proces však jde urychlit. Jak? Vezměte si na pomoc papírové ubrousky či kapesníky. Navlhčete je vodou a lahve s pivem v nich obalte. Tak aby ubrousky pokrývali celou lahev. Až posléze vložte pivo do mrazáku. Pivo je pak vychlazené až o 10 minut dříve. Dejte si však pozor, abyste zde nenechali lahev moc dlouho. Mohla by prasknout.

Pivo

Foto: Pixabay

Použijte led a sůl

Dalšími pomocníky jsou led se solí. Jak je použít? Připravte si velkou mísu, do které vložte pivní lahve, které chcete zchladit. Tuto mísu, i s pivem, zasypejte kostkami ledu. Již samotný led je trochu zchladí, avšak nikoli v takovém rozsahu, jak by se mohlo zdát. A zejména ne tak rychle. Proto naplňte mísu ještě studenou vodou a přidejte asi 6 lžic soli. Sůl sníží bod mrazu a piva budou tedy vychlazená mnohem rychleji.

Pomoci může i obyčejný průvan

Výše uvedené tipy jsou dobré, avšak nezřídka kdy se stane, že nemáte možnost je uplatnit v plném rozsahu. Můžete tedy využít i tak obyčejnou věc jako je průvan. Jak? Využijte již popisovaný trik s mokrými papírovými utěrkami. Těmi obalte lahve a nechte je na místě, kde hodně fouká. Můžete je tedy nechat například v koutě, kde fouká, či kde je právě průvan.

Náhledové foto: Radek Štěpán

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.