Struhadlo

Expresní broušení struhadla: Stačí vám alobal nebo hřebík

Znáte to. Rádi byste nestrouhali sýr, případně mrkev, brambory nebo jakékoli jiné potraviny, ale ono to moc nejde. Na vině bude nejspíše hodně tupé struhadlo. Velká nepříjemnost, která ale nemusí být nijak výrazně neřešitelnou záležitostí. Struhadlo je totiž možné bez větších problémů nabrousit. Jak tak učinit? To vám prozradíme právě v tomto článku. Máme pro vás hned dvě pozoruhodné alternativy.

Alobal v hlavní roli

Ztupené ostří není problém opět naostřit. Ideální je naostřit kompletně veškerá ostří najednou. Výborný je pro tento účel především smirkový papír. Optimální je takový, který bude trochu hrubší. Postačí pár rychlých tahů a struhadlo bude zase o cosi ostřejší. Jinak se dá také zmuchlat kousek alobalu a samotnou fólií přejíždět po struhadle. Můžete si být jistí tím, že po čase opět oživíte jeho zašlou slávu. Bude dokonale ostré.Struhadlo

Struhadlo: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pomoct může i obyčejný hřebík

Struhadlo je možné nabrousit i obyčejným hřebíkem. Stačí jen trocha trpělivosti a břity bez problémů prostřednictvím hřebíku nabrousíte. Hřebík by měl dokonale padnout do otvorů struhadla. Špička by se měla oním otvorem protáhnout. Kov struhadlo se po vložení hřebíku vyrovná a výsledek se dostaví velmi rychle. Takto lze dírku po dírce protáhnout také kulatým pilníkem.

O struhadlo je třeba se starat

V každém případě. Rozhodně nepatří do myčky na nádobí. Určitě jim také neprospívá dlouhodobý pobyt ve vodě. Ideální je struhadlo použít už po samotném mytí. Jinak je třeba dát pozor také na silné čisticí prostředky. Pokud se struhadlo setkává s noži a jinými ostrými kuchyňskými pomocníky, také to jeho kondici neprospívá.

Struhadlo: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Petr Odpovědět

    Ideální je struhadlo použít už po samotném mytí. Jinak je třeba dát pozor také na silné čisticí prostředky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *